Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

zdjęcie do banera - rozdzielczość

Illustrator, InDesign, przygotowanie do druku

kikib

zdjęcie do banera - rozdzielczość

Post13 sie 2016, o 17:19

Cześć,
Po raz pierwszy przygotowuję duży baner do druku - 4metry x 1,5metra. Jeśli chodzi o sam baner to wiem, że jego rozdzielczość ma być 100DPI-150DPI (taką informację podała drukarnia, która będzie realizować projekt).

Mam problem ze znalezieniem jednej informacji - mianowicie w jakiej rozdzielczości mam wrzucać zdjęcia, które pojawią się na banerze? Poza jednym głównym - na banerze mają pojawić się logotypy różnych firm, które otrzymałam od klienta. Niektóre z tych plików mają rozdzielczość 96dpi inne 72dpi - czy ta rozdzielczość nadaje się do takiego druku? Czy mogę powiększać takie zdjęcia? Tzn. czy mogę wcisnąć ctrl+t w photoshopie i w ten sposób powiększyć zdjęcia (oczywiście bez przesady) licząc, że na banerze oglądanym z daleka nie będzie aż tak widać pixelozy?

Bardzo proszę o pomoc, radę. Od tygodnia szukam informacji na ten temat i niestety nic nie mogę znaleźć - większość odpowiedzi tyczy się rozdzielczości baneru a nie jego składowych.

Dziękuję z góry

Wróć do DTP i Projekty do druku