Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Nowy Kurs Programowanie Android - Techniki Zaawansowane

Sugestie dotyczące serwisu, nowe kursy i usługi

volodos

Nowy Kurs Programowanie Android - Techniki Zaawansowane

Post28 wrz 2016, o 23:51

Witam,
zakupiłem kurs Programowanie Android - Techniki Zaawansowane i właśnie zacząłem go przerabiać, jednak napotkałem problem w 3 lekcji. Mianowicie autor korzysta w niej z Parse, który został niedawno zamknięty i rozwijany na githubie, przez co nawet dokumentacja jest inna niż prezentowana na kursie.
Tutaj więcej: http://blog.parse.com/announcements/moving-on/

Nie zostało wspomniane w jaki sposób skonfigurować sobie serwer na Heroku używając Parse, przez co trudno śledzić dalej prezentowany materiał w kursie. Dodatkowo kod źródłowy dołączony do kursu różni się od tego prezentowanego. Czy zostanie to w jakiś sposób rozwiązane?

volodos

Re: Nowy Kurs Programowanie Android - Techniki Zaawansowane

Post7 paź 2016, o 23:07

Dodatkowo w temacie "Dodawanie subskrypcji" jest zła kolejność filmików, a także brakuje jednego(pomiędzy "Pobieranie listy subskrypcji z serwera", a "Wyświetlanie subskrypcji" ominięto na pewno jeden filmik - np dodał się znikąd plik z kodem "SubscribedManager" jakby nigdy nic").

Dodatkowo oceniając kurs, zauważyłem, że nie został zrobiony na spokojnie i solidnie - autor zapomniał wyciąć kwestie w których się pomylił coś mówiąc i zaczynał mówić znowu to samo. Taka sytuacja jest w prawie każdym filmiku.

marekxy

Post10 paź 2016, o 09:30

Podpinam się pod temat, w szkoleniu film:

Pokazywanie postępu długotrwałych operacji na UI

Kończy się jakby w połowie zdania a następny film rozpoczyna od już bardziej rozwiniętego kodu.
Awatar użytkownika

grzegorzrog

Team eduweb

Team eduweb

Post10 paź 2016, o 15:32

Witajcie, dziękujemy za sugestię - sprawdzamy to z autorem i damy znać jak tylko będziemy mieli poprawiony ten fragment.

Pozdrawiam,
Grzegorz Róg

Wideo kursy: http://www.eduweb.pl
Uzyskaj szybką pomoc eksperta: http://www.eduweb.pl/support
Zapraszam na Blog eduweb: http://blog.eduweb.pl
Dołącz do fanów eduweb.pl na Facebook'u oraz Twitterze.

bboymietek

Post24 lis 2016, o 21:52

Pierwsze moje pytanie czy ktoś wie gdzie powinna być ustawiona metoda udateProgress() bo na moim filmiki numer 9 auto mówi że ma być ustawiona.... i tu cisza koniec filmiku.

Ponadto niestety nie wiem czy to wina autora czy techniczne problemy, ale z kursu jestem nie bardzo zadowolony ponieważ nie używałem nigdy Parsa ani Heroku a autor nie tłumaczy co to takiego jak założyć konto i skonfigurować tylko po prostu wpisuje jakieś informacje i łączy się. Ogólnie kurs bardzo dziko robiony nie do końca wiadomo o co chodzi i raczej skierowany do osób które dosyć dobrze znają już androida ponieważ nawet takie rzeczy jak używanie skrótów przez autora mogą być problemem gdy są nie wyjaśnione ani podane. Gdyby jeszcze źródła były do każdej lekcji można by było analizować kod i starać się coś zrozumieć, ale tu w tym kursie jest jeden gotowy kod już w całości i tyle.

Mam nadzieje że na pytanie pierwsze ktoś udzieli pomocy, a jeśli chodzi o kurs to czekam na poprawki (mam nadzieje że będą), bo nie wypada by jeden z droższych kursów był z tak wieloma błędami technicznymi (filmy) oraz z tak mało wyjaśnionymi dużymi fragmentami kodu, których używa autor.

Gdyby przełożyć to na technologie internetowe to mógłbym powiedzieć w przenośni że "autor pokazuje aplikację która korzysta z nodejs ale ani słowa nie mów o tym co to nodejs i jak go zainstalować."

PS. Panie Grzegorzu minęło półtora miesiąca od Pana ostatniej odpowiedzi na forum o poprawkach a tu dalej cisza. Mam nadzieje że do końca listopada pojawi się jakieś wyjaśnienie i pomoc dla kursantów.

volodos

Post26 lis 2016, o 14:47

bboymietek pisze:Pierwsze moje pytanie czy ktoś wie gdzie powinna być ustawiona metoda udateProgress() bo na moim filmiki numer 9 auto mówi że ma być ustawiona.... i tu cisza koniec filmiku.

Ponadto niestety nie wiem czy to wina autora czy techniczne problemy, ale z kursu jestem nie bardzo zadowolony ponieważ nie używałem nigdy Parsa ani Heroku a autor nie tłumaczy co to takiego jak założyć konto i skonfigurować tylko po prostu wpisuje jakieś informacje i łączy się. Ogólnie kurs bardzo dziko robiony nie do końca wiadomo o co chodzi i raczej skierowany do osób które dosyć dobrze znają już androida ponieważ nawet takie rzeczy jak używanie skrótów przez autora mogą być problemem gdy są nie wyjaśnione ani podane. Gdyby jeszcze źródła były do każdej lekcji można by było analizować kod i starać się coś zrozumieć, ale tu w tym kursie jest jeden gotowy kod już w całości i tyle.

Mam nadzieje że na pytanie pierwsze ktoś udzieli pomocy, a jeśli chodzi o kurs to czekam na poprawki (mam nadzieje że będą), bo nie wypada by jeden z droższych kursów był z tak wieloma błędami technicznymi (filmy) oraz z tak mało wyjaśnionymi dużymi fragmentami kodu, których używa autor.

Gdyby przełożyć to na technologie internetowe to mógłbym powiedzieć w przenośni że "autor pokazuje aplikację która korzysta z nodejs ale ani słowa nie mów o tym co to nodejs i jak go zainstalować."

PS. Panie Grzegorzu minęło półtora miesiąca od Pana ostatniej odpowiedzi na forum o poprawkach a tu dalej cisza. Mam nadzieje że do końca listopada pojawi się jakieś wyjaśnienie i pomoc dla kursantów.

Popieram w 100%, minęło już sporo czasu od moich wcześniejszych sugestii i niestety nie pojawiły się jakiekolwiek informacje od autora kursu. Podobnie jak bboymietek żałuję, że kurs został zrobiony w ten sposób, nie poleciłbym go żadnemu znajomemu lub innym jeśli nie zostanie on poprawiony.

bboymietek

Post27 lis 2016, o 21:36

W lekcji 15 jest zmiana motywu z AppTheme na LoginTheme, na moim android studio nie widzę takiej pozycji czy ten szablon trzeba gdzieś pobrać i doinstalować?

Wróć do Rozwój eduweb.pl