Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Firma w mapach Google

Optymalizacja, Pozycjonowanie, AdWords, AdSense, marketing WWW

primoz

Firma w mapach Google

Post23 sty 2017, o 14:02

Słuchajcie, jak to zrobić żeby firma wyświetlała się w mapach Google? Wiecie o co mi chodzi, jak czasem sobie zbliżam mapkę zeby jakąś uliczkę obczaić to się wyświetlają firmy które są przy tej ulicy. Chciałbym żeby moja tez się tak wyświetlała. Trzeba jakiegoś targu dobić z Googlem, płatne to? Trudne to?
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Re: Firma w mapach Google

Post23 sty 2017, o 21:40

Najlepiej zarejestrować się w Google Moja Firma: https://www.google.com/intl/pl/business/
Obrazek

koledziak

Post24 sty 2017, o 12:17

Fajna sprawa, jak ktoś wpisze nazwę twojej firmy w google mapach to automatycznie z boku takie informacje się pojawiają. Z tego co się orientuję to niepłatne.

primoz

Post24 sty 2017, o 15:51

Tylko że mi chodzi o to żeby nawet bez wpisywania nazwy się wyświetlało, w sensie po zbliżeniu do ulicy przy której mam siedzibę żeby się wyświetlało że taka firma tam istnieje.

SupremumSEO

Post25 sty 2017, o 10:46

Mowa o wizytówce firmy w Google Maps - jej dodanie rzeczywiście jest darmowe, trzeba tylko posiadać konto Google. Zarówno wyświetlanie się wizytówki po wpisaniu nazwy przedsiębiorstwa, jak i pojawienie się informacji o niej w trakcie wirtualnej podróży po mapie Google jest efektem tych samych działań. Utworzenie takiej wizytówki nie jest skomplikowane, można to zrobić samodzielnie. Również odsyłam Cię na stronę wskazaną przez mojego poprzednika - bazując na zamieszczonych tam instrukcjach powinieneś z łatwością poradzić sobie z całym procesem. Pamiętaj, żeby dodać jak najwięcej treści, które zachęcą potencjalnych klientów do skorzystania z Twoich usług, ułatwią znalezienie potrzebnych informacji o firmie oraz wyróżnią ją na tle konkurencji. Im więcej wartościowych informacji zamieścisz, tym większa szansa, że etykieta Twojej firmy wyświetli się na mapie.
Ekspert firmy Supremum SEO - https://supremumseo.pl
Obrazek

primoz

Post26 sty 2017, o 12:48

To co tam obowiązkowo trzeba dodać?

SupremumSEO

Post26 sty 2017, o 16:01

W pierwszej kolejności podstawowe informacje o firmie: dane teleadresowe, godziny otwarcia. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności warto też poinformować na przykład o akceptowanych formach płatności. Dobrze też zadbać o zdjęcia dobrej jakości - ich dopuszczalny limit wynosi 10. W każdej chwili dane na temat firmy można edytować. Nie bądź jednak zaskoczony, jeśli otrzymasz telefon lub list od Google z prośbą o potwierdzenie informacji zamieszczonych w wizytówce. Służy to uwiarygodnieniu treści i dbaniu o prawdziwość informacji, które użytkownik może znaleźć w mapach.
Ekspert firmy Supremum SEO - https://supremumseo.pl
Obrazek

Wróć do Promocja i Pozycjonowanie