Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Dlaczego Photoshop w webdesignie? Illustrator na marginesie?

Forum dla osób rozpoczynających przygodę z webdesignem

keith

Dlaczego Photoshop w webdesignie? Illustrator na marginesie?

Post5 mar 2017, o 00:15

Witam wszystkich,
Mam 2 pytania:
1. Dlaczego tak obecnie modnym jest forsowanie Photoshopa do projektowania layoutu i ogólnie grafiki stron www? (przez Adobe, albo autorów opinii na zagranicznych forach). Trochę nie rozumiem, a chciałbym.

Przerobiłem sobie kurs "Nowoczesny webdesign [...]". Pan Grzegorz Róg wielokrotnie sugeruje, że w zasadzie wszystkie grafiki przygotowuje w PS, choć teoretycznie wspomina, że można to robić w wygodnym dla nas programie. Jeśli w kursie pojawia się rada aby większość (jak najwięcej) elementów layoutu strony była przygotowana jako plik .svg dość naturalnym wydaje mi się ciułanie ich w Illustratorze. Mógłby ktoś mi to naświetlić z perspektywy doświadczonego webdesignera współpracującego z developerem?

2. Czy funkcja Adobe Assets jaką jest Extract działa na plikach .ai?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Wróć do Początkujący Webmaster