Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Javascript jak przekonwertowac string na ilosc godzin? PILNE

Dreamweaver, XHTML, CSS, JavaScript, jQuery

hitek

Javascript jak przekonwertowac string na ilosc godzin? PILNE

Post14 kwie 2017, o 21:00

Witam.
Zadano mi zbudować aplikację webową w angular.js która importuje dane z API JSON i wyświetla je na ekran. To już zrobiłem.

Problem pojawia się dalej. Z API wydobywam informacje w postaci string o wartościach takich jak: "3 months", "1 week", "3 years" i podobne tego typu; muszę te informacje przekonwertować do integera zawierającego ilość godzin: np. dla stringa "1 week" bedzie to 7*24 = 168 godzin.

W jaki sposób mogę napisać funkcję JavaScriptową która coś takiego przekonwertuje? w php użył bym strtotime a tu?

Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Re: Javascript jak przekonwertowac string na ilosc godzin? P

Post15 kwie 2017, o 10:30

A czy te wartości to jest np. "1 week" lub np. "3 years" i są one wyłącznie w takiej postaci?
Kod: Zaznacz cały
"<liczba><spacja><days?|weeks?|months?|years?>"
Jeśli tak, to można napisać do tego wyrażenie regularne. Przygotowałem taką funkcję, daj znać czy się sprawdzi: https://codepen.io/anon/pen/ybyWwb?editors=0011
Obrazek

Wróć do Projektowanie w XHTML i CSS