Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Zakup liry - w Polsce czy w Turcji?

Dowolne, luźne tematy

xnn

Zakup liry - w Polsce czy w Turcji?

Post28 maja 2015, o 14:10

Jedziemy do Turcji po kilkuletniej przerwie. Gdzie lepiej opłaca się kupić liery na zakupy w Polsce czy na miejscu w Turcji? Gdzie uzyskam lepszy kurs?

kajme

Re: Zakup liry - w Polsce czy w Turcji?

Post28 maja 2015, o 16:39

Zakup tureckiej waluty w Polsce może nie być taką prostą sprawą. Nie jest to popularna waluta w naszym kraju. Powiem Ci tak, w Turcji możesz płacić zarówno lirami jak i dolarami i euro.
Co do kursu liry to tutaj http://www.bankier.pl/waluty/kursy-walut/nbp/TRY masz jej aktualny kurs w stosunku do złotego. A więc 1 euro to około 2,5 liry, chociaż tam zaokrąglają to do 2 lirów.

Sunsin

Post8 cze 2016, o 12:38

Nie wiem jak liry, ale ja waluty zawsze wymieniam internetowo bo jest to najtańsze, dlatego warto założyć sobie po prostu konto walutowe i za wczasu wymieniać. Osobiście głównie wymieniam na podstawowe waluty czyli dollar i euro, ale w dużych kantorach internetowych jak http://ergokantor.pl/ macie w zasadzie dostępnych kilkanaście walut w bardzo dobrych kursach i warto z tej formy wymiany skorzystać.

mates13

Post11 cze 2016, o 14:18

Nie wiem czy jest sens się męczyć z wymianą na liry, lepiej wymień na euro. :D

Gonsior

Post28 cze 2017, o 11:28

A sa jakieś konta z lirą?
Awatar użytkownika

Januszek

Post28 cze 2017, o 14:28

Pytasz się o konto walutowe? Podejrzewam,że w Polsce nie . Takie konta obsługują jedynie najpopularniejsze waluty takie jak frank, dolar, euro, funt.... Ale nie spotkałem się z kontem, które obsługuję stricte turecką lirę.
Możesz sobie jednak przejrzeć z ciekawości porównania kont i samodzielnie sobie popatrzeć czy jest taka opcja czy też nie ma. Na odsyłacz link znalazłem fajne zestawienie.

karol652

Post20 wrz 2018, o 16:05

Według mnie dobrze jest wymienić walutę w kantorze internetowym a później wypłacić za granicą, ja tak robię na wyjazdach. Korzystam z pluskantor.pl bo kursy są tam fajne no i wszystko bezpiecznie, szyfrowane.

Wróć do Hydepark