Forum eduweb.pl • Wyświetl temat - Problem z nafarbieniem - offset
Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Problem z nafarbieniem - offset

Illustrator, InDesign, przygotowanie do druku

zooms

Problem z nafarbieniem - offset

Post10 sie 2017, o 09:05

Witam,

Potrzebuje waszej pomocy ponieważ nie jestem do końca przekonany czy wina leży całkowicie po mojej stronie... Wypuściłem plik PDF w Fogrze39 nie osadzonej do drukarni na offset. Papier 250g, folia. Niestety kolor wydruku dość mocno różni się od tego w projekcie. O ile jestem w stanie przyjąć że kawałek rastrowy mógł się źle druknąć to nie rozumiem czemu napisz CMYK (kolor został zassany pipetą z grafiki rastrowej i zapisany w CMYK) wyszedł tak samo ciemny jak grafika... Kolor miał być łososiowy, a wyszedł mocno pomarańczowy. Nakład do 100 000 szt. i póki co drukarnia skarży się że to wina mojego profilu... Dodam że wcześniejsze projekty zapisywałem w ISO Coated v2 i też wychodziło ciemno ale nie aż tak jak na Fogrze... Plik był sprawdzany na kilku monitorach, mamy tu cały dział graficzny i każdy się głowi o co chodzi.
Awatar użytkownika

skladgazet

Re: Problem z nafarbieniem - offset

Post17 sie 2017, o 15:14

Poproś drukarnię o sprawdzenie densytometrem wartości nafarbienia owego łososiowego. Będziesz miał porównanie z wypuszczonym do druku plikiem produkcyjnym, którego rozbarwienie sprawdź nie pipetką, tylko w pliku PDF w podglądzie wyjściowym. Jeżeli wartości nie będą się zgadzały - masz winowajcę.

Wróć do DTP i Projekty do druku