Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Opcje ustawienia odstępów między tekstem a krawędzią komórki

Illustrator, InDesign, przygotowanie do druku

Arek

Opcje ustawienia odstępów między tekstem a krawędzią komórki

Post19 wrz 2017, o 12:16

Witam wszystkich,

Obecnie pracuję nad przygotowaniem katalogu produktowego w którym są tabele z danym technicznymi produktów.
Bedę przenosił cały katalog z Corela do Indesigna. Zrobiłem z pliku PDF z katalogiem pliki poglądowe (jpg), ktore posłuza jako "podkład" w ID do odtworzenia layoutu.
Pytanie brzmi gdzie mogę znaleźć (w ID) opcje która odpowiada za odległości między tekstem a krawędzią komórki w tabeli.
Podam przykład:
5 wierszy × 3 mm = 15 mm (Corel)
5 wierszy × 4,5 mm = 22,5 mm (ID)
Wiersz w tabeli w Corelu ma wysokosc np. 3 mm i font w komórce 7 pt, po wstawieniu do ID tabeli z odpowiednią ilością komórek, mimo wyboru tego samego fontu i jego wielkości wysokość całej tabeli jest o 1,5× wyższa niż oryginalna z Corela.
Problemem jest "sztywna" odległość między krawędzią komórki a np. linią bazową tekstu w komórce tabeli.
Nie mogę sobie poradzić ze znalezieniem opcji, która za to odpowiada.
Jeśli nawet wybiorę mniejszy font w tabeli w ID np. 4 pt i tak nie mogę zmniejszyć wysokości komórki/komórek tak, aby uzyskać jednakową wysokość tabeli w obydwu programach.
Szukałem we właściwościach komórek, wydaje mi się, że przeklikałem wszystkie dostępne opcje, ale właściwej nie znalazłem.
Dziękuję z góry za poświęcony czas na rozwiązanie problemu, bo mam nadzieję, że to jest tylko dla mnie problem ;)

Wróć do DTP i Projekty do druku