Forum eduweb.pl • Wyświetl temat - kolejność kursów
Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

kolejność kursów

Forum dla osób rozpoczynających przygodę z webdesignem

otis26

kolejność kursów

Post7 maja 2017, o 14:00

Witam chciałbym się nauczyć platformy Node JS, jednak do jak do tej pory nie miałem do czynienia z programowaniem, i tu moje pytanie co powinienem ogarnąć zanim się wezmę za Node JS. (jakiś czas miałem kontakt tylko z HTML)
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Re: kolejność kursów

Post11 maja 2017, o 15:25

Node.js to platforma, która pozwala wykonywać kod JavaScript poza przeglądarką internetową. Należy zatem znać język JavaScript, aby zrozumieć cokolwiek w Node.js.

Ze swojej strony mogę szczerze polecić kursy mojego autorstwa na eduweb.pl, zarówno z JavaScriptu jak i z Node.js i gdybyś był zainteresowany, to polecam w takiej kolejności:

1. JavaScript od Podstaw (nie trzeba w ogóle znać JS lub potrafić programować, by przystąpić do tego kursu)
2. JavaScript w Praktyce (kontynuacja powyższego kursu, z bardziej zaawansowanymi zagadnieniami)
3. Node.js w Praktyce (kurs właśnie o Node.js, który zakłada, że już znasz język JavaScript)

W razie wątpliwości pytaj :)
Obrazek

otis26

Post11 maja 2017, o 16:32

super :) dzięki za rozwianie wątpliwości:) i jeszcze chciałem zapytać czy właśnie jeśli ktoś (ja) nigdy nie miał do czynienia z programowaniem, to podoła temu?
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Post12 maja 2017, o 11:42

Tak. Kurs JavaScript od Podstaw przygotowywaliśmy z myślą o osobach, które nie miały do czynienia z językiem JavaScript czy z programowaniem w ogóle. Nie znaczy to, że są tam wyłącznie podstawy, bo przekazuję tam sporo wiedzy i ciekawostek, o których czasami nie wiedzą osoby, które już korzystały z języka JavaScript.

Inaczej mówiąc, nie musisz nic umieć, aby zacząć, ale osoby, które znają już JavaScript, też w tym kursie znajdą na pewno coś nowego. Dla kogoś, kto jeszcze tego języka nie zna, być może będzie po prostu ciekawiej, bo wszystko będzie nowe :)

A dwa kolejne kursy będą odpowiednie, kiedy zrozumiesz już najważniejsze koncepcje języka JavaScript. Powiem otwarcie - jeśli zaczynasz od zera, to nie wystarczy obejrzeć 30h kursów i wszystko będziesz umiał. Tak się nie da. Ale przerabianie przedstawionych przykładów, dopisywanie swojego kodu, eksperymentowanie itd. na pewno sprawią, że ta wiedza zapadnie w pamięć i przyda się przy poznawaniu kolejnych koncepcji. Powodzenia! :)
Obrazek

grzechu91

Post23 sty 2018, o 18:06

Programowanie do pewnego stopnia nie jest aż takie trudne.
Wystarczy znać wiele zmiennych, lub po prostu ich użycie i zastosowanie.
Nie przypadkowo matematyka jest wymagana na wszystkich kierunkach informatyki- dzięki matematyce znacznie zmienia się twoja wyobraźnia przestrzenna, co pomaga w informatyce.
Jak już jesteś na samych podstawach to polecam zaczynać z JS, C i html. Myślę, że te 3 języki pomogą Ci się rozwijać, są strasznie łatwe w zapamiętaniu i użyciu.

Wróć do Początkujący Webmaster