Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

iMac 27 5k - web design problem - taki sam, a jednak inny

Photoshop, Lightroom, tworzenie grafiki i edycja zdjęć

Sebest

iMac 27 5k - web design problem - taki sam, a jednak inny

Post14 lis 2018, o 13:56

Cześć wszystkim,

Na eduwebie jestem już od wielu lat, ale dzisiaj tak naprawdę jestem pierwszy raz tak zdesperowany w poszukiwaniu pomocy! W czym tkwi problem?

Kupiłem w końcu swojego ukochanego iMaca 27 5k, zanim zakupiłem dużo czytałem o skalowaniu tej rozdzielczości i projektowaniu na potrzeby webdesignu. Dowiedziałem się, że jest wiele metod na rozwiązanie tego problemu, jednak w praktyce... no właśnie, T - R - A - G - E - D - I - A. 1920x1080 rozdzielczość wygląda niczym strona projektowana na tableta wszystkie elementy i fonty są tak malutkie, że nie da się na tym pracować, a jak się przybliży to wiadomo - pixeloza. Jasne, rozumiem, że to monitor 5k, aczkolwiek myślałem, że znajdę więcej rozwiązań odnośnie skalowania. Przeszukałem już "pół" internetu zagranicznego i znalazłem dwa rozwiązania - pracowanie na przybliżeniu "200%", oraz drugie - uruchomienie Photoshopa "Otwórz w niskiej rozdzielczości", ale oba rozwiązania są po prostu fatalne. Może to drugie jest bliżej rozwiązania, aczkolwiek finalnie wszystkie fonty są tak nieostre, że aż ręce same składają się do modlitwy.

I teraz pytanie do Was, ostatniej deski ratunku, a wierzę, że tutaj ją znajdę - czy serio nie ma innego rozwiązania do przeskalowania tego w ten sposób, by obszar roboczy wyglądał rzeczywiście jak 1920x1080? Nie ma żadnych płatynych pluginów? Nie chce mi się wierzyć, że tyle osób zachwalało ten sprzęt również do web designu, a nie ma żadnego rozwiązania?

I jeszcze jedno szybkie pytanko. W aplikacji Sketch występuję podobny problem? Planuję się przerzucić na Sketcha i chciałbym wiedzieć, czy tam również występuje ten sam błąd?

Trochę czuję się zawiedziony wydając ponad 10 tyś zł na sprzęt w którym pod tym względem pracuje mi się dużo gorzej jak na starym pc. Web design to moja dziedzina, na którą poświęcam 90% czasu.

Mam nadzieję, że najwytrwalsi tutaj dobrnęli żeby przeczytać moje wypociny. Dzięki za pomoc!

Wróć do Grafika i Fotografia