Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

[AS] klip AS 3.0 w klipie AS 2.0

Obsługa programu, animacja, AS2, AS3

jejo21

[AS] klip AS 3.0 w klipie AS 2.0

Post20 kwie 2010, o 20:41

Witam
jestem początkujący w temacie Flash i ActionScript dlatego też może moje pytanie wyda się niektórym banalne jednak szukałem w google i na różnych forach ale niestety nie udało mi się znaleść odpowiedzi.
A wiec do rzeczy:
Wykonałem stronę w AS 2.0 strona zawiera dział z newsami które ładowałem z pliku txt (nie zawierał on scrolla).
Ostatni wykonałem jednak klip w AS 3.0 który ładuje dane z pliku xml oraz zawiera scrolla.
Próbowałem załadować plik newsów ze scrollem (AS3.0) do mojej strony (AS2.0) poprzez
info.loadMovie ("news.swf")
niby wszystko jest ok nie ma żadnych błędów plik uruchamia się jednak same newsy nie ładują się pozostaje puste pole.
Czy jest możliwe załadowanie klipu AS3.0 do klipu AS2.0 ??
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

zchrobot

Team eduweb

Team eduweb

Re: [AS] klip AS 3.0 w klipie AS 2.0

Post21 kwie 2010, o 11:44

Według pomocy:
Jeżeli ładowana zawartość jest plikiem SWF AVM1 (napisanym w języku ActionScript 1.0 lub 2.0), wówczas nie może być na
krzyżowo przez plik SWF AVM2 (napisany przy pomocy skryptu Action Script 3.0). Możliwa jest jednak komunikacja między dwoma plikami SWF poprzez wykorzystanie klasy LocalConneciton.

zchrobot

Team eduweb

Team eduweb

Post22 kwie 2010, o 00:11

ogólnie plik SWF AS3.0 można wczytać do pliku SWF AS2.0 ale nie wykona się kod AS zawarty w pliku AS2.0

jejo21

Post22 kwie 2010, o 21:17

Ok. Już wszystko jasne. Dzięki za pomoc.

Wróć do Flash i ActionScript