Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Ciekawe możliwości starych narzędzi photoshopa

Oprogramowanie i ciekawe narzędzia, pluginy, add-ony
Awatar użytkownika

primo

Ciekawe możliwości starych narzędzi photoshopa

Post11 maja 2010, o 18:05

Testuję sobie nowego shopa i co rusz natykam się na bardzo ciekawe innowacje, o których nie czytałem nigdzie indziej. Myślę, że warto stworzyć temat, w którym podzielimy się czymś na co natrafiamy przez przypadek. Zacznę ja:

- narzędzie zoom - przy wciśniętym lewym klawiszu myszy przesuwając mysz w prawo przybliżamy, przesuwając w lewo oddalamy - jak dla mnie rewelka
- eyedropper tool - pipeta zdaje się pl nazwa - szukając barwy przytrzymując lewy przycisk myszy pojawia nam się koło z szukaną barwą oraz kolorem, który był wybrany - bardzo przydatne
pozdrawiam

primo
http://serwisweb.pl/

imielski

Re: Ciekawe możliwości starych narzędzi photoshopa

Post6 lip 2010, o 19:20

to akurat jest opisane w nowosciach
zarowno z zoomem i z eyedropperem jest jeszcze kilka innych nowosci
probnik barw mozna konfigurowac i jak napisales "kółeczko barw" można zamienic w "prostokąt"
Pomocne przy malowaniu nowymi pedzlami.
Dodatkowe nowosci to zmiana rozmiaru edzla i jego twardosci za pomoca myszki
zmiana właściwosci kilku warstw na raz i wiele wiele innych drobiazgów

Najciekawsza ukryta funkcja to "White Rabbit" w helpie: klikniecie w help z wcisnietymi dwoma pewnymi klawiszami :-)

Wróć do Software i narzędzia