Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

[AS3] Hierarchia

Obsługa programu, animacja, AS2, AS3

Theon

Re: [AS3] Hierarchia

Post7 lip 2010, o 14:28

thx błędu już nie ma : )
tylko mam problem teraz bo chcę zrobić że gdy w znajduje sie w Scene 1 > Banner > Two
i w 12 klatce jest as3 i chce aby ten as działał tylko gdy jestem w tej 12 klatce
(chodzi mi o taki efekt alpha w przejściach pomiędzy obrazami zagnieżdżonymi w movieclipie)
Jak najprościej zrobić taki efekt ?

zchrobot

Team eduweb

Team eduweb

Post7 lip 2010, o 16:46

załączam przykład jak ja bym to zrobił od początku do końca :)
zdjęcia wczytujemy z zewnątrz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Theon

Post7 lip 2010, o 19:37

wielkie dzięki :)
właśnie o to mi chodziło, teraz muszę zrobić małe modyfikacje ; )
bo chce to zrobić aby to był taki jakby newsflash coś jak na wp.pl
i myślę żeby to zrobić w osobnym swf i tylko na stronie(tez we flashu) wziąć jakiś kod as3 który będzie wczytywał tamten swf..
i jak ten swf by był wczytywany do jakiegoś movieclipa który by był pod innymi warstwami w timeline to nie wyrzucało by swf na góre ? (nie przykrywało by tamtych warstw ?)

PS : a tak przy okazji to ile już się uczysz as3 ? bo widzę ładnie już ci z tym idzie :D
Ja się dopiero zaczynam uczyć i zastanawiam po jakim czasie będę już z pamięci niektóre kody pisać :D

zchrobot

Team eduweb

Team eduweb

Post7 lip 2010, o 22:44

nie będzie on przysłania innych elementów jesli wczytasz tego swf to dodajesz go tam gdzie chcesz do innego movieClipa np pozniej metoda mc.addChild(content) lub na konkretna glebokosc jesli na byc na samym dole to np addChildAt(conent,0)
gdzie content bedzie naszym wczytanym SWF a uzyskasz do niego dostep w metodzie complete podobnie jak do wczytanej bitmapy za pomoca klasy Loader wczytywanie jpg w zalaczniku post wyżej
Poprzednia

Wróć do Flash i ActionScript