Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

czcionka na klipie kursu a czcionka u mnie

Photoshop, Lightroom, tworzenie grafiki i edycja zdjęć

m-81

czcionka na klipie kursu a czcionka u mnie

Post15 lip 2010, o 13:09

Witam

Mam taki problem. Przerabiam kurs Wspaniałe Layouty w Photoshopie. Ustawiam tą samą czcionkę co na filmie. Ta sama nazwa czcionki, ten sam krój, ten sam styl wygładzania, ta sama wielkość w pkt, te same proporcje procentowe. Mimo to zauważyłem, że czcionka w moim projekcie jest inna. Po powiększeniu widać, że mimo iż wygładzanie tak samo ustawione na 'sharp' wygląda inaczej niż na filmie. Czy to zależy od kompa, od jakichś sterowników, karty graficznej, obsługi czcionek? Mam tego samego PS CS4, pozostałe ustawione właściwości czcionki się zgadzają. Myślałem, że coś jest nie tak z monitorem, ale po zoomie wygląda, że z czcionką coś nie tak. W czym może być problem?
Awatar użytkownika

Brand

Team eduweb

Team eduweb

Re: czcionka na klipie kursu a czcionka u mnie

Post22 lip 2010, o 13:15

A czy systemy operacyjne takie same? Windows / OSX / Linux w różny sposób podchodzą do tematu wygładzania krojów czionek.
Krzysztof Safjanowski – front-end developer, który na co dzień porusza się pomiędzy akronimami: HTML, CSS, JS, WCAG

m-81

Re: czcionka na klipie kursu a czcionka u mnie

Post5 sie 2010, o 15:09

Na kursie zdaje się Vista, u mnie XP. Komputer, na którym robiłem kurs ma zintegrowaną kartę graficzną, a PS przy każdym uruchomieniu narzeka, że mu sterowniki ekranu nie pasują. Może to ma jakieś znaczenie. W sumie to nie chce głowy zawracać, bo takie szczegóły nie mają dużego wpływu na ogólną wartość kursu. Byłem po prostu ciekaw tego problemu. Teraz męcze kurs Flasha.
Pozdrawiam :)

Wróć do Grafika i Fotografia