Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

export z photoshopa bez tla

Illustrator, InDesign, przygotowanie do druku

agata020782

export z photoshopa bez tla

Post14 lis 2010, o 12:14

witam, mam plik w photoshopie w warstwach tekst i tlo, teraz potzrebuje go zapisac tak aby otwieral mi sie bez widocznego tla np w corelu. Jaka maske zastosowac w photoshopie aby w photoshopie bylo tlo a po eksporcie pliki otwieraly sie bez widocznego tla.
Awatar użytkownika

nean

Re: export z photoshopa bez tla

Post14 lis 2010, o 22:21

a nie możesz wyłączyć widoczności warstwy tła ?!

zdzichuhans

Post7 wrz 2011, o 12:48

Ja ostatnio tak zrobiłem, wyłączyłem tło a to co potrzebowałem wyeksportowałem do tiff z obsługą przeźroczystości. Corel prawidłowo pobrał obraz, mam nadzieje ze w drukarni nie będą mieli problemów.
Awatar użytkownika

akuio

Post7 wrz 2011, o 17:00

Dawno nie pracowałem w Corelu ale wydaję mi się że jak wyłączysz tło i zapiszesz plik jako psd, to po zaimportowaniu pdf do Corela powinno być dobrze. Możesz też zapisać jako png z obcją przezroczystości lub tak jak kolega napisał powyżej tif'a. Nie wiem czy to pomocne bo tak jak napisałem wcześniej, dawno nie pracowałem w Corelu.
Pozdrawiam
Grafik / Designer

Wróć do DTP i Projekty do druku