Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

różnica po obróbce RAW

Photoshop, Lightroom, tworzenie grafiki i edycja zdjęć

sebku

różnica po obróbce RAW

Post12 cze 2011, o 02:26

Podpowiedzcie co robię źle lub co mam źle ustawione. Po obróbce pliku RAW w CameraRAW 6.0 wywołany plik jpg mocno różni się od tego co chciałem uzyskać?
Np. ustawiam na pliku RAW balans bieli na DayLight nie wprowadzam żadnych innych zmian, zapisuje poprzez save image wybieram jpg i quality 10, otwieram zapisany plik w IrfanView i wygląd zdjęcia jest coś pomiędzy oryginalnym plikiem RAW a balansem bieli ustawionym w CR6.0, czyli plik jpg wygląda lepiej od pliku RAW a gorzej od ustawionego balansu bieli jeszcze przed zapisem. Program nie wprowadza zmian do pliku jpg jakie ja wprowadziłem do programu.

O co tu może chodzić?

sebku

Re: różnica po obróbce RAW

Post13 cze 2011, o 14:09

sam sobie odpowiedziałem na to pytanie (chociaż nie jestem tego w 100% pewien)

Mianowicie w aparacie miałem ustawioną przestrzeń sRGB a w CameraRaw przestrzeń Adobe RGB, ustawiłem na jedną przestrzeń barw w obu miejscach i wygląda na to, że jest OK.

kurass

Re: różnica po obróbce RAW

Post2 lis 2011, o 15:39

To jest raczej to, różnica w profilu kolorów.

Wróć do Grafika i Fotografia