Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

InDesign CS5 (model kolorów HSB)

Illustrator, InDesign, przygotowanie do druku
Awatar użytkownika

przemotco

InDesign CS5 (model kolorów HSB)

Post12 lis 2011, o 23:29

Witam,
Napisałem ten post, na innym forum (związanym z grafiką), ale nie odpisali mi więc postanowiłem go napisać tu.

Mam pytanie w związku z programem Indesign CS5, (nie znam tego programu zainstalowałem 30 dniową wersję żeby zrobić kalendarium na 2012 rok),

chodzi mi o to czy mozna tam włączyć przestrzeń kolorów HSB ?, chodzi mi o to że jak chce wybrać jakiś kolor to moge wybierać tylko z modelu RGB lub LAB, w photoshopie zawsze miałem model HSB i mogłem szybko wybrać jakiś kolor który jest mi potrzebny a tutaj jest mi trudno znaleźć odpowiedni kolor.

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc

eGalery

Re: InDesign CS5 (model kolorów HSB)

Post23 lis 2011, o 23:59

ojej
Z tego co piszesz to będzie to kalendarium czyli drukowane, proponuje wybierać kolory CMYK aby przy druku nie było rozczarowań.
Wydaje mi się, że dalsza dyskusja jest zbędna jeśli chodzi o kolory i druk, bo tam króluje CMYK (ewentualnie Pantone i HKS) i nic nie zapowiada się aby ktoś lub coś to zmienił.

pidzeeej

Re: InDesign CS5 (model kolorów HSB)

Post25 lis 2011, o 12:32

Temat stary ale do wszystkich czytających to! Do drukarni to głównie przygotowujcie projekty w CMYK-u i pantone'y ! Mi do drukarni ludzie przygotowują projekty w RGB a potem słychać komentarze typu: "czemu to nie jest takie jak na monitorze.." najlepszym rozwiązaniem jest moim zdaniem korzystać drukarni najlepiej w swoim mieście, iść pokazać im projekt, sprawdzić u nich jak wygląda na monitorze, ponieważ Wasz projekt na Waszym monitorze może mieć inne odcienie w porównaniu np z skalibrowanym monitorem odpowiednio w drukarni. Najlepiej wtedy niech Wam zrobią jeden wydruk próbny np na cyfrze i jeśli to będzie większy nakład to na offsecie będą mieli podgląd jak to ma wyglądać i wtedy nie powinno być problemów, że projekt ma inną kolorystykę niż myśleliście..

Wróć do DTP i Projekty do druku