Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Ilość FPS

Obsługa programu, animacja, AS2, AS3

mjmazurek

Ilość FPS

Post27 lis 2011, o 14:52

Witam wszystkich
Jaka wg was jest optymalna ilość FPS w waszych stronach?
Zawsze miałem ustawione 30, teraz uzywam 60 i widać różnicę płynności animacji gołym okiem. Jednak jak przekłada się to na wydajność i zużycie procesora podczas oglądania strony z większą ilością fps?

Jestem ciekaw opini bardziej doświadczonych ludzi, oraz tego jakich ustawień sami uzywacie.

Pzdr!

zchrobot

Team eduweb

Team eduweb

Re: Ilość FPS

Post28 lis 2011, o 16:19

płynną animację uzyskujemy już przy 25 klatkach na sec więc taka wartość jest optymalna

mjmazurek

Post29 lis 2011, o 01:03

Tak, jednak płynność płynności nie równa i nawet przy tak prostej animacji jak rozszerzanie zwykłego prostokąta widać różnice. To tak samo jak w obecnych grach, niby ludzkie oko już nie widzi różnicy przy ilości większej niż 30 klatek, jednak animacja gry jest o wiele płynniejsza przy stałych 60fps niż 30.

Mam nadzieje że jasno określiłem :D

Zastanawia mnie tylko jak duża jest róznica w pobieraniu zasobów procesora przy wiekszej ilości klatek na na stronie.

prowizjoner

Post29 lis 2011, o 01:15

Mnie się wydaje, że jak interesuje Ciebie tylko obciążenie zasobów procesora, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś otworzył okno menedżera zadań i ustawił na "wydajność".
Odpal wtedy <cntrl> <enter> Twoje dzieło we flaszu i zobaczysz co się ukaże na wykresie pokazującym obciążenie procesora.
Tak jak napisał kolega Zenek w zupełności wystarczy 30 fps.
Ja zrobiłem animację przewijania kartek książki i powyżej 45 fps nie widzę żadnej różnicy poza szybkością.
Przetestuj sobie różne ustawienia i będziesz wiedział jak się zmienia obciążenie procka, ale weź też poprawkę na to jaki masz system i kartę graficzną.
Żeby wyciągnąć ogólniejsze wnioski należąłoby sprawdzić jeszcze jak to obciążą procka z innego kompa.
Nie sprawdzałem ale na chłopską logikę wydaje się, że im więcej dasz fps, tym większe zasoby procka będą zajęte, chyba tak jak z autem - jeździsz elastycznie spalasz mniej paliwa, jeździsz dynamicznie, silnie dociskasz gaz, to i więcej za paliwo zapłacisz.

zchrobot

Team eduweb

Team eduweb

Post29 lis 2011, o 12:19

dla słabszych procesorów może się okazać, że zamiast zyskać na płynności animacji stracisz ją zupełnie gdyż animacja po prostu będzie się zacinać

Wróć do Flash i ActionScript