Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

skalowanie poszczególnych mc

Obsługa programu, animacja, AS2, AS3
Awatar użytkownika

pbieniasz84

skalowanie poszczególnych mc

Post27 lis 2011, o 21:49

Witam.
Mam takie pytanie - bardziej teoretyczne - więc nie oczekuje na razie konkretnych solucji, czy możliwe jest we Flashu skalowanie poszczególnych elementów naszego layoutu - zwłaszcza gdy są to bitmapy?
Już tłumaczę o co mi chodzi. Weźmy dla przykładu stronę http://www.astonmartin.com/ Jest to strona wykonana w sposób klasyczny XHTML/CSS. Jej główny element oparty jest na sliderze, który jak zauważyłem zmienia się proporcjonalnie do rozmiarów okna przeglądarki. Zdjęcie Astona świetnie wygląda na moim dużym 27-calowym ekranie (rozdzielczość 2560x1440), ale mieści się ono także w całości pod 1024x768, a to dlatego że element ten jest proporcjonalnie skalowany do rozmiarów okna. Pozostałe elementy interfejsu zachowują swój rozmiar. Czy można taki efekt uzyskać także we Flashu? Dodam jeszcze, że to skalowanie odbywa się - z tego co zauważyłem - skokowo. Szerokość zmienia się stopniowo, a nie jak to bywa na pełnoekranowych stronach z Flashem, gdzie obrazek z tłem zajmuje całe okno, w sposób ciągły.
Pytam, bo nie wiem czy jest sens projektować tego typu layout pod stronę, która ma być wykonana we flashu.
Za wszelkie info wielkie dzięki. Póki co nie szukam konkretnego rozwiązania, a pytam o teoretyczne możliwości, jak już się zdecyduje to wtedy będę męczył forumowiczów. :)
Pozdrawiam.

mjmazurek

Re: skalowanie poszczególnych mc

Post27 lis 2011, o 22:55

Można bez problemu :)
Awatar użytkownika

pbieniasz84

Post28 lis 2011, o 00:16

Ok, dzięki za info, a tak przy okazji to przechodząc z Ps do Flasha zakładam, że trzeba by wówczas ustawić rozmiar sceny na zdecydowanie większy niż 1024x768. :) Przynajmniej taki, żeby mieścił bazowy format naszego zdjęcia?

mjmazurek

Post28 lis 2011, o 00:36

Ja zawsze robię scenę 960x600 lub 960x700, czyli mniej więcej minimum jakie musi mieć strona aby dało się ją oglądać chociażby na netbooku. Samo zdjęcie może być odpowiednio większe, samo się zeskaluje do rozmiaru takiego jak już sobie tam zrobisz. A wiekszy rozmiar po prostu nie poleci na jakości gdy zacznie sie skalować stronę do większych rozmiarów.

pzdr.

Wróć do Flash i ActionScript