Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Baza Województw, Powiatów, gmin

asp.NET, PHP oraz bazy danych

sylwek

Baza Województw, Powiatów, gmin

Post19 sty 2012, o 01:39

chciałbym w formularzu skorzystać z bazy województw, powiatów i gmin w ten sposób że każde z nich wczytuję do elementu <SELECT> i później w zależności od tego co wybrałem np w elemencie Województwo odpowiednio uzupełnia mi się element <SELECT> POWIATY.
Mój problem polega na tym że chciałbym to robić bez przeładowania strony - czy ktoś ma jakieś pomysły lub doświadczenie w tego typu działaniach?

Pozdrawiam - Sylwek

ksolarczyk

Re: Baza Województw, Powiatów, gmin

Post4 lut 2012, o 19:42

Do pobierania danych "bez przeładowania" strony służy m.in. AJAX. Użyj funkcji z jQuery $.post(); w połączeniu z PHP spisze się idealnie w rozwiązaniu tego problemu. Bazę danych musisz mieć tak skonstruowaną abyś mógł wyciągać powiaty z województw (stwórz relacje). Obsługujesz zdarzenie click a formularze "wyświetlasz" np. zmieniając style właściwość display na block/none.

Wróć do Server side