Forum eduweb.pl • Wyświetl temat - preloader flash
Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

preloader flash

Obsługa programu, animacja, AS2, AS3

grig22

preloader flash

Post21 mar 2013, o 18:10

witam. jestem już na finiszu swojego projektu.
Mam plik ze stroną "index.swf" i stworzyłem osobny
plik "loader.swf" który ma ładować moją stronę.
No i zaczynają się cyrki ponieważ loader.swf nie potrafi załadować index.swf.....
Pasek ładowania dochodzi do końca, pokazuje się tylko footer i menu....
wyskakuje błąd:

Fonts should be embedded for any text that may be edited at runtime, other than text with the "Use Device Fonts" setting. Use the Text > Font Embedding command to embed fonts.
TypeError: Error #1009: Nie można uzyskać dostępu do właściwości lub metody dla odniesienia do obiektu null.
at index_fla::MainTimeline/frame1()

loader.swf jest sprawny ponieważ każdą inną prezentację mi ładuje dobrze.... plik index.swf niby też działa poprawnie, nie ma błędów... a jednak po ładowaniu pojawia się taki komunikat.

zchrobot

Team eduweb

Team eduweb

Re: preloader flash

Post22 mar 2013, o 10:02

poszukaj standardowy błąd stage w pliku ładowanym ma wartość null zanim dodasz go do sceny metodą addChild musisz skorzystać z handlera ADD_TO_STAGE w ładowanym pliku żeby poczekać aż plik zostanie dodany na scenę i wartość zmiennej stage nie będzie null

Wróć do Flash i ActionScript