Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

[inDesign] projekt - poczatek

Illustrator, InDesign, przygotowanie do druku
Awatar użytkownika

Daniel

Re: [inDesign] projekt - poczatek

Post30 lip 2010, o 13:03

strony widzące muszą być włączone, resztę ustawień robisz według potrzeb i wymagań drukarni (spady), wszystkie teksty itp wlewasz tak jak leci każdy katalog 1 strona okładka główna, 2,3,..16 okładka z tyłu, najlepiej weź sobie jakiś katalog do ręki i popatrz jak to jest zrobione;)

graziu

Post31 lip 2010, o 18:20

ok. co to sa strony widzace?
czyli na poszczegolnych stronach musze to samemu trzaskac?
czyli np pierwsza i ostatnia? (po polowie) czy jak?:)
Awatar użytkownika

anima

Post1 sie 2010, o 01:44

jesli chodzi o strony - jedziesz po kolei tak jak ma byc ...czyli- 1 strona , 2 , 3, 4,5....i do końca . W drukarni złożą to sobie pierwsza z ostatnią , druga z przedostatnią ....itd Ty robisz po kolei.

graziu

Post1 sie 2010, o 14:03

o :) tego potrzebowalem wiedziec wlasnie. czyli na stronach widzacych robie sobie w kolejnosci?
bo mam cos takiego:
1
2,3
4,5
6,7
8,9
10

i robie sobie zwyczajnie? :D super.
@anima - cos powinienem jeszcze wiedziec? na cos zwrocic uwage? jakies wskazowki moze? :)
Awatar użytkownika

anima

Post1 sie 2010, o 15:20

ustaw sobie spady, nie zpomnij o nich. bo inaczej przy wydruku beda niespodziaki. Wszystko musi byc w CMYKu.
okładke - jesli ma byc z innego papieru, ma mieć grzbiet - trzeba to zrobic w osobnym pliku. o grubości grzbietu poinformuje cie drukarnia - jak juz bedzie wiedziała jakiej grubości papier wybierzecie.
Jesli chodzi o wskazowki. nie rób zbyt blisko spadów stopki, ani nie umieszczaj innych waznych informacji- gdyż 40 stron to dosc duzo i jeśli szycie będze zeszytowe - to może obciąć dosc sporo na intorligatorni.

Dla ułatwienia sobie zycia poczytaj w pomocy programu o "stylach akapitowych" i "stylach znakowych" oraz o najfajnieszej rzeczy w indyku o 'Stronach wzorcowych'
jak juz poczytasz i bedą jakies niejasności to rozjaśnię sprawę.

graziu

Post1 sie 2010, o 15:34

ok :) poczytam. szycie bedzie zeszytowe, ale jak przegladam ich poprzednie katalogi to nie ma nic na oprawe.. jest zszyte i tyle :) ew produkty sa na srodku lub blizej brzegow stron (blizej spadow).
Czyli okladka i jej strony wewnetrzne w osobnym pliku - przyjalem :)

graziu

Post1 sie 2010, o 16:42

strony wzorcowe rozgryzam :)
rozumiem, ze moge zrobic kilka stron wzorcowych (kilka tematow kolorystycznych) i powybierac do poszczegolnych stron dane schematy? :) ew na wybranych stronach do ktorych zastosowano @master pages moge pozmieniac niektore elementy "tla"? tzn:
mam A-master z paskami po bokach w kolorach czarnych, i jakis napis.
Ustawiam mastering na wybrane strony i na niektorych z tych wybranych obracam napis z masteringu? :)
Rozumiem, ze tak.. (cos takiego mi wyszlo raczej :))
Awatar użytkownika

anima

Post2 sie 2010, o 00:36

strony wzorcowe sa po to , ze jesli wystepuje "coś' na każdej stronie, to nie musisz tego robic wiele razy - tylko raz- i wskazujesz ktorą stronę wzorcowa zastosować .... np. każdy dzial ma inny kolor paskow własnie. tak wiec do kilku stron dajesz ...A-master, do kilku B-master..co innych c-master
Myślę ze to b.przydatna funkcja indyka.
Z dosc waznych rzeczy które mogą się przydać - to numeracja stron - pagina. tez moze 'liczyć się" automatycznie

ale najpierw poczytaj sobie o tych stylach, o których pisałam wczesniej.

graziu

Post2 sie 2010, o 10:27

strony wzorcowe i numeracje stron juz ogarnalem :)
a o co chodzi z numeracja sekcji? (dokladniej czym jest tu sekcja, jak to zdeklarowac itd)..

graziu

Post17 sie 2010, o 19:58

@anima - zalozmy, ze wszystko juz ukonczylem.
Wszystko wyglada tak jak bym chcial. ale..
1. w jaki sposob wybrac kompozycje cmyk pantone?
2. Jak umiescic znaki dla drukani cyfrowej (ciecia, palete kolorow itd? jest to potrzebne?).. Jak mam przygotowac konkretnie do druku dokument?
3. mam plik okladki i katalogu. Jak to polaczyc w jedno? np aby byl 1pdf z prawidlowym ukladem (kolejnoscia) stron?
PoprzedniaNastępna

Wróć do DTP i Projekty do druku