Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Skandaliczny serwis dla grafików !

Dowolne, luźne tematy

hurtowniapixeli

Skandaliczny serwis dla grafików !

Post18 lip 2014, o 00:19

Widzieliście tą stronę ? zlapgrafika.pl
Ta strona jest jawnym sprowadzeniem pracy grafika do poziomu pracy pucybuta. Płacowo jest to czysty wyzysk i działanie na wyobraźnie studentów nie mających doświadczenia w branży. Nie wspomnę już o niszczeniu rynku, który powinien być ekskluzywny i szanowany.
Dziwi mnie tylko, że ludzie, którzy uważają się za grafików wspierają działanie takiego syfu biorąc udział w tych konkursach.
Swoją drogą to ciekawy jestem, kto tego pilnuje ? Co się dzieje z projektami, które trafiają do "niby" zleceniodawców i zostały "niby" odrzucone? Kto zapewni twórcę, że jego "odrzucony" projekt nie zostanie wykorzystany, lub jego fragment nie posłuży jako baza do innego cudzego projektu. A może biorąc udział w takim cyrku trzeba się po prostu liczyć z ryzykiem?

kubik11

Re: Skandaliczny serwis dla grafików !

Post18 lip 2014, o 12:15

Po prostu serwis żeruje na nieświadomości grafików. Nie ma się pewności, co do odrzuconego projektu, nawet gdyby zrobiło się znak wodny to już jest pomysł i ktoś może wykorzystać. Dzięki za ostrzeżenie.

Sylwester

Post1 sie 2014, o 10:00

Uważam że jeśli ktoś płaci ZUS, musiał kupić programy, komputery, musi opłacić biuro księgowe itd to do głowy mu nie przyjdzie by robić za takie psie pieniądze bo mu na snikersa nie starczy. Nie ważne czy ktoś jest super grafikiem czy też nie ..... to niech oceni zleceniodawca.... Chodzi o ludzką przyzwoitość .... Jeśli tego nie zrozumiemy i nie zaczniemy się szanować zawsze będzie źle....Więc sprawa jest prosta, jeśli wystawiasz fakturę VAT lub rachunek uproszczony to znaczy że ponosisz po drodze masę kosztów. Więc każdy kto wykonuję grafikę do celów zarobkowych powinien mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą.

eycPulawy

Post12 sie 2014, o 21:29

a co powiecie na temat corton.pl ... ??

hightower

Post15 sie 2014, o 12:54

zasady są podane w regulaminie, jeżeli komuś to nie odpowiada to nie bierze w tym udziału.
proste.
https://zlapgrafika.pl/sites/regulamin- ... rafikapl,2
Grafikowanie i składanie stron www - projekt i skład. realizacje tu.
inne moje profile : behance | facebook o grafice i inspiracjach | blog o projektowaniu

bluro

Post5 wrz 2014, o 22:14

strona wygląda całkiem przyjemnie to trzeba powiedzieć.
fajnie ,ze ostrzegasz innych jednak tak jak mówi hightower jest regulamin
jak komus nie odpowiada to nie wbija i tyle:)

edurun

Post10 wrz 2014, o 12:49

proste

rafall

Post9 cze 2015, o 10:52

Odświeżam temat, bo chciałbym przestrzec innych przed używaniem tegoż serwisu. I nie chodzi mi tutaj o to, że tego typu konkursy są nieetyczne. Jest sporo osób, które nie są w stanie zdobyć innych zleceń i gdzieś muszą się uczyć. Więc dlaczego początkujące firmy, których nie stać na profesjonalne logo miałyby na tym nie skorzystać.

Skandaliczny jest jednak sposób w jaki strona ta jest obsługiwana przez administratorów. Sam ogłosiłem na tej stronie konkurs i bardzo się na tym zawiodłem. Administrator strony dwukrotnie usunął prace z mojego konkursu, tylko ze względu na to, że ktoś (zupełnie bezpodstawnie) przypisał jej plagiat. Podobieństwa w obu przypadkach nie było prawie żadnego, poza wpisaniem pierwszych liter nazw firmy w kształt kartonu. Ale nawet to zostało zrobione w inny sposób, więc nie mogło być mowy o plagiacie!
Zdecydowanie odradzam korzystanie z tej strony, jest wiele innych podobnych serwisów. Mam nadzieję, że są one prowadzone w bardziej profesjonalny sposób, bo to co robie ekipa zlapgrafika.pl to jakiś żal i dziecinada.

szczypior526

Post12 cze 2015, o 09:49

Nie wbijać na stronę i tyle.

Joka

Post25 sie 2015, o 18:21

Dobry grafik nie musi pracować na etacie, może pracować zdalnie i mieć wszystko nie powiem gdzie. Oczywiście jeśli ma jakiś tam plan na siebie. Znajomy od 2 lat zdobywa zlecenia przez oferteo - http://www.oferteo.pl/grafika-komputerowa siedzi za granicą, teraz na cyprze w przyszłym roku chce jechać do Tajlandii. I ogólnie zupełnie inne życie i podejście do tego życia.
Następna

Wróć do Hydepark