Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

[Fotografia] STOCK PHOTOS

Photoshop, Lightroom, tworzenie grafiki i edycja zdjęć
Awatar użytkownika

vl87

[Fotografia] STOCK PHOTOS

Post3 cze 2010, o 17:32

Temat poświęcony bankom zdjęć, zarabianiu na fotografiach i licencjom. Znajdziesz tu wszelkie pytania i odpowiedzi dotyczące tej strefy działalności i porady ekspertów. Wszystko po to aby użytkownicy forum eduweb mogli poszerzać swoje horyzonty! :D

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak to jest? Zdarza się, że czasem dostanę zdjęcie od znajomego, które ewidentnie jest z jakiegoś banku. Zdarza się, że agencja daje mi zdjęcia wysokiej jakości nawet na potrzeby prywatne. Zdarza się, że zakupię zdjęcia stock'owe wraz z jakąś gazetą komputerową. Czy wchodząc w posiadanie takich zdjęć mogę używać je do czego tylko chcę? :geek: Od projektów komercyjnych do prywatnych przeróbek itp? Przecież nikt niczego mi nie zabrania a sam nie jestem wstanie sprawdzić, które zdjęcie zostało kupione w konkretnym banku. Trzeba posiadać zawsze jakiś dowód na legalność zdjęcia? Czasem aż żal czegoś nie wykorzystać! :( Co sądzicie mózgi Wy moje?! :D Pozdrawiam.

Gruchaehh

Re: [Fotografia] STOCK PHOTOS

Post10 cze 2010, o 19:53

ktoś ma konto na istockphoto i kupował kiedyś punkty kredytowe ??

jaki jest najlepszy system płatności ??

Proszę o pomoc :)
Awatar użytkownika

anima

Post11 cze 2010, o 23:32

ja kupuje w istockphoto.
najlepiej karta kredytowa , lub PayPal.
Dzis lub jutro bede płaciła 1 raz poprzez PayPala - zdam relacje :)
Można wybrać zdjęcie w jakosci jakiej sie potrzebuje. Kupowane za kredyty - punkty.
Moja rada - warto zwrócić uwage - niektóre zdjęcia mogą być drogie nie zaszkodzi wiec znaleźć tańsze - rownie dobre zdjęcie. Wazne jest też by przeczytać licencje na zakupione zdjęcie - ono nie jest nasza własnoscią!

Gruchaehh

Post12 cze 2010, o 09:38

Właśnie się rejestruje na PayPal.

I znalazłem inny stock ze zdjęciami --> http://pl.fotolia.com/ (korzystał ktoś ?)

Hmm to zdjęcia które kupie na stocku będę mógł wykorzystać do mojego projektu który chce sprzedać ?

Kupić ---> stworzyć www z zdjęciami stock ---> sprzedać klientowi ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika

anima

Post13 cze 2010, o 16:36

zakupiłam wczoraj zdjęcia poprzez PayPal - udało sie bezproblemowo....
tak, zakupione zdjecia mozna wykorzystywać do projektów a potem je sprzedac (te projekty) bo samych zdjęć nie mozna nam sprzedać- w licencji takiego zdjecia jest napisane do jakich celów można używac zdjęcia np- ulotki, plakaty ..... warto przeczytać licencje zdjecia.
Jest duzo firm które sprzedaja zdjęcia, często te same zdjęcia można spotkać na różnych portalach. ja korzystałam kiedyś z www.dreamstime.com. teraz tylko z istockphoto - dlaczego? - z wygodnictwa - maja duza baze zdjęć i zawsze znajduje cos co mi się podoba. a jesli czegoś tam nie ma - oznacza to najczęściej ze trzeba zrobić sesje indywidualna.

Gruchaehh

Post17 cze 2010, o 19:12

a co jeśli klient sobie zażyczy ulotkę o tematyce drzwi - marki Gerda
Gdzie znaleźć takiego rodzaju zdjęcia. Można wtedy korzystać ze zdjęć ze strony Gerda jeśli ten klient któremu robi się ulotki sprzedaje tego typu drzwi ?? Albo jeśli byłaby to ulotka na temat odzieży lub kurtki zimowe damskiej to czy mogę od producenta wziąć zdjęcia?

pozdrawiam ;]
Awatar użytkownika

anima

Post17 cze 2010, o 22:23

a klient sprzedaje Gerde? to pewnie ma kontakt z producentem- skoro sprzedaje ich drzwi, moze zapytac o zdjecia i Ci je dostarczyc. Samemu bez zgody nie używałabym zdjęc bez pytania. W takim przypadku poprosiłabm firme o dostarczenie zdjęc, a w umowie zaznaczylabym ze nie bierzesz odpowiedzialnosci prawnej za zdjecia gdyz dostarcza ci je klient.
Awatar użytkownika

anima

Post17 cze 2010, o 22:25

a tego typu drzwi sa przecież na portalach sprzedających zdjęcia.
Awatar użytkownika

vl87

Post18 cze 2010, o 02:28

Ktoś da jakąś odpowiedź w sprawie mojego pytanka bo dzisiaj znowu takie informacje by mi się przydały. Pozdrawiam! ;)
Awatar użytkownika

anima

Post18 cze 2010, o 15:05

he :) nie zauwazżyłam ze zadałeś pytanie :) pod tymi kreskami wyglądało to jak długaśśśny opis i nie chciało mi sie tego czytać- przepraszam :)
juz mówie jak to jest .
jak kupujesz gazety- zawsze jest licencja do zdjęć - napisane jest tam co ze zdjęciami mozesz robić. nie wiem o jakich gazetach mówisz - ale ja spotkałam sie ze wyraznie pisza ze tylko na użytek własny mozna - czyli nie mozesz odsprzedać projektu z tymi zdjęciami.

jesli dostajesz zdjęcia od kogos ( agencji, prywatnych ludzi...itd...) zaznacz to w umowie - ze zdjęcia otrzymasz od klienta - czylui wewntualne skutki prawne przechodzą na klienta, agencje...itd.) agencja nie bedzie ryzykowała podpisaniem takiej umowy jesli zdjęcia nie kupiła. Jest jeszcze jedna sprawa - dla agencji takie zdjęcia nie sa drogie i raczej nie ryzykują z powodu paru groszy.
Następna

Wróć do Grafika i Fotografia