Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Stosowanie warstwy do warstwy poniżej

Photoshop, Lightroom, tworzenie grafiki i edycja zdjęć

dex11211

Stosowanie warstwy do warstwy poniżej

Post11 sty 2014, o 12:29

Opis działania:
1. Otwieram nowy dokument w PS
2. Tworzę nową warstę (1) tryb krycia zwykły
3. Rysuję na niej coś czarnym pędzlem
3. Tworzę nową warstwę (2) tryb krycia zwykły
4. Rysuję na niej drugi obiekt
5. Tworzę nową warstwę (3) tryb krycia kolor
6. Na warstwie (3) koloruję obiekt namalowany na warstwie (2) np. kolorem zielonym.

Problem:
Chcę aby kolor zawarty na warstwie (3) wpływał tylko na obiekt zawarty na warstwie (2). Oczywiście można ponoć zrobić to trzymając LAlt i klikając między dwoma warstwami. Problem polega na tym, że jeśli to zrobię kolor, który wcześniej było widać teraz staje się nie widoczny i nadal mam czarny obiekt.

Pytanie:
W jaki sposób ustawić wpływ warstwy powyżej (3) tak aby miała ona wpływ tylko na warstwę poniżej (2)?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika

Morgtus

Re: Stosowanie warstwy do warstwy poniżej

Post4 lut 2014, o 22:31

Sprawdziłem u siebie, i u mnie działa bezproblemu, jak włączam funkcję Clippping Mask (czyli LAlt między warstwami) to dalej widzę nałożony kolor z wartwy 3 na wartwie 2. Pierwsze co bym spróbował zrobić to zrobić reset ustawień photoshopa, może jakieś ustawienia zostały zmienione. Chyba, że ktoś ma inny pomysł, ale sa nie wiem, u mnie to działa.
Strona portfolio http://www.morgtus.pl - montaż i edycja wideo, postprodukcja, grafika komputerowa.
Obrazek

Wróć do Grafika i Fotografia