Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Strona z filmami 4K

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D

michalban

Strona z filmami 4K

Post15 wrz 2016, o 13:19

Witam!

Chciałbym prosić o radę w następującej kwestii:

Jest sobie strona (oparta na wordpress) na której publikowane są filmy szkoleniowe w rozdzielczości 4K. Użytkownik płaci abonament, a następnie dostaje czasowy dostęp do materiałów video, które może oglądać wyłącznie w przeglądarce (brak możliwości pobierania na dysk). Film przeznaczone są dla użytkowników ze Stanów oraz Państw Europy Wschodniej (geolokalizacja). Filmów w całym serwisie jest 50 i póki co baza nie będzie rozbudowywana.

Pytanie jest następujące:
Gdzie najlepiej umieścić materiały video żeby filmy płynnie się wyświetlały i nie było żadnych problemów z szybkością buforowania?

Początkowo myślałem nad skorzystaniem z oferty chmury Amazonu, ale koszt miesięczny wyniesie około 1000 dolarów. Później postanowiłem pomyśleć nad serwerem dedykowanym, ale tutaj pojawił się problem z obsługą rozdzielczości 4K.

Z góry serdecznie dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Re: Strona z filmami 4K

Post17 wrz 2016, o 15:10

Vimeo z tego co widzę obsługuje 4K i mają przystępne ceny, a do tego możliwość ustawienia, że film ma być serwowany wyłącznie z wybranej domeny. A więc po osadzeniu go na stronie będzie on działał wyłącznie na tej stronie po odpowiedniej konfiguracji.
Obrazek

eraks

Post23 wrz 2016, o 14:44

trzeba mieć bardzo mocny sprzet zeby ogladać w 4k :)

hugohas

Post4 lip 2017, o 23:47

ja osobiście nie mogę oglądać ponieważ sprzęt mi na to nie pozwala

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D