Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Teksturowanie boku obiektu 3D w AE

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D
 • Wiadomości
Offline

UserForum

 • Posty: 50
 • Rejestracja: 16 wrz 2013, o 23:47

Teksturowanie boku obiektu 3D w AE

Post6 lis 2014, o 21:02

Czy jest możliwość teksturowania głębi obiektu 3D?
Tworzymy sobie obiekt 3D z napisu i dodajemy mu głebie, wypukłość - jak zwał tak zwał. I chciałbym się zapytać czy na tę właśnie wypukłość możemy teksture nadać? Wyłącznie na tę samą część.


Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

Yasiek

 • Posty: 213
 • Rejestracja: 30 wrz 2011, o 19:30
 • Lokalizacja: Dublin

Re: Teksturowanie boku obiektu 3D w AE

Post6 lis 2014, o 22:56

Korzystajac z opcji Stroke Color na pewno mozesz zmienic kolor (tam gdzie masz kolor tekstu) ale raczej nie nalozysz tekstury (sam stroke nei ma opcji nakladania tekstury) chyba ze znajdziesz jakis skrypt/plugin. (elemenh 3d z videopilota umozliwia taka akcje)

Jeszcze jeden dziki pomysl to stworzyc taki sam tekst nadac mu wypenienie biale a obrys czarny i uzyc jako track mata na teksture, ktora ma byc na bokach tego tekstu, ale bedzie to nedznie wygladac bo tekstura bedzie zawsze "przodem" do kamery, chyba ze i teksture zanimujesz.

Pozdrawiam
Yasiek
Non progredi est regredi
Offline

UserForum

 • Posty: 50
 • Rejestracja: 16 wrz 2013, o 23:47

Re: Teksturowanie boku obiektu 3D w AE

Post16 lis 2014, o 20:15

Hmmmm, czyli mówisz, że jeżeli do takiego napisu dołożylibyśmy jego obramowanie, czyli "stroke", to wtedy funkcja 3D zachowuje się w taki sposób, że pobiera kolor napisu w swojej głębi 3D nie ze środka napisu, ale z jego obrysu, czyli z jego Stroke'a? Tak?

O pluginie Element 3D myślałem już wielokrotnie. Może na niego czas właśnie?
Offline
Awatar użytkownika

Morgtus

 • Posty: 79
 • Rejestracja: 10 paź 2012, o 15:42
 • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Teksturowanie boku obiektu 3D w AE

Post20 sty 2015, o 22:24

Jak będziesz miał Element 3D to możesz zrobić w ten sposób, że programem do 3D (3d max, Cinema 4d, lub nawet darmowy blender) przypisujesz do danych poligonow materiał, nawet pusty bez żadnych ustawień, na zasadzie, że na przód obiektu (np. napisu )przypisujesz jeden materiał, potem na boczne ściany inny materiał, następnie zapisujesz/exportujesz( w zależności od aplikacji) taki obiekt w formacie obj, a gdy zaimportujesz taki plik do Element 3d w AE to on wyłapie, te różne materiały na przypisanych płaszczyznach, a wtedy dowoli możesz sobie przypisywać różne tekstury, to powinno rozwiązać problem. Wprawdzie sam element 3d nie jest za tani, jednak tańszy od cinemy czy 3dmaxa.

Co do samego pluginu Element 3d - przydaje się do szybkich wizualizacji dla klienta, gdzie można w miarę szybko wprowadzać zmiany, a właściwie znacznie krócej czeka się na render, ale ostatecznie i tak lepsze efekty raczej uzyskasz w dedykowanym programie do 3d, bo trzeba pamiętać, że Element 3D symuluje pewne zachowania, jak choćby odbicia i oświetlenie, no ale i tak całkiem dobrze sobie radzi, a wersja Element 3d v2 potrafi już sporo, z czasem może być jeszcze lepiej.

Pozdrawiam
Strona portfolio http://www.morgtus.pl - montaż i edycja wideo, postprodukcja, grafika komputerowa.
Obrazek

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron