Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Thorgal Preludium 3D - film w technologii stereoskopowej.

Ciekawe projekty odnalezione w sieci

PiotrRozra

Thorgal Preludium 3D - film w technologii stereoskopowej.

Post13 mar 2014, o 14:32

film na podstawie znanego komiksu Thorgal.
Zachęcam do obejrzenia. Prace nad tym filmem trwały 3 lata. Jest zrobiony w 3D.

https://www.youtube.com/watch?v=gBTCLoHntjo film w wersji 3D
https://www.youtube.com/watch?v=3nVXsRQ_1vY film w wersji 2D.

Miłego oglądania. Piotr :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika

Morgtus

Re: Thorgal Preludium 3D - film w technologii stereoskopowej

Post16 mar 2014, o 20:55

Film wywołał we mnie mieszane uczucia, największe wrażenie to głębia 3D, trochę razi sztucznością ale i tak jest fajnie. Natomiast fabułą, cóż, jest na podstawie komiksu, więc aż tak nie wnikam, choć kiedyś czytałem ten komiks, to nie pamiętam tam motywów z kosmosem, choć dawno czytałem i widocznie nie wszystkie części.

Co do efektów, to szczerze przyznam, że wyglądają sztucznie i staroświecko, choć tutaj przypuszczam, że przyczyną jest przedstawienie obrazu w 3D, i stąd zapewne takie ograniczenia. To też trochę w smutny sposób pokazuje, jak stoi nasza kinematografia od strony efektów specjalnych. I nawet nie tyle, że brakuje nam specjalistów, bo są, i to wielu na wysokim poziomie (katedra Bagińskiego, czy film z okazji 600 rocznicy bitwy pod Grunwaldem).

Mam po prostu wrażenie, że zamiast inwestować tą dziedzinę kinematografii, to pompowane są budżety w filmy wojenne, sensacyjne i co najgorsze w ramantyczno-komediowe. O ile historyczne niektóre dobrze wychodzą, a sensacyjne (kryminalne), i dramaty dobrze wychodzą w naszej kinematografii, to uważam, że największą zakała ostatnich lat są w naszym kinie mierne produkcje romantyczno-komediowe (np. Ciacho). Gatunki komediowe polskiej kinematografii miały swoje dobre czasy, sporo bardzo dobrych komedii z czasów PRL (filmy Bareji i innych twórców), czy też trochę młodsze Chłopaki nie płaczą, Poranek Kojota itp. Od czasów tamtych filmów nie zobaczyłem za wiele polskich dobrych komedii, ale coś mi może umknęło.

Oczywiście, każdy gatunek ma swoją wartość, i jak najbardziej tworzyć tworzyć nawet te komedie, ale czemu coraz bardziej zaczynają dominować, tym bardziej, że rzadko są to dobre produkcje w tej dziedzinie. Tutaj mam wrażenie, że wzorowane jest to amerykańskich płytkich komediach, gdzie największy nacisk jest stawiany na ładne obrazki, jak tak ich chcemy naśladować, to czemu też nie tworzyć produkcji sci-fi, i innych efekciarskich filmów spod znaku naszych polskich stajni. Chyba po prostu producenci wybierają prostą drogę i pewny zysk, bo na takie niezobowiązujące komedie pójdą tak czy siak tłumy ludzi, za to w fantastykę, czy sci-fi trzeba już inwestować duże pieniądze, i szczególnie na początku rozwijania gatunku, nie wiadomo czy by było aż tak rentowne.

To w sumie tyle, gratki dla twórców filmu.

Pozdrawiam
Strona portfolio http://www.morgtus.pl - montaż i edycja wideo, postprodukcja, grafika komputerowa.
Obrazek

Wróć do Inspiracje