Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

[PS] Tło za szybą

Photoshop, Lightroom, tworzenie grafiki i edycja zdjęć

Sebastian

[PS] Tło za szybą

Post15 mar 2012, o 14:50

Witam serdecznie, mógłby mi ktoś z Was podpowiedzieć, jak obrobić zdjęcie samochodu, aby wstawiając tło za auto, było ono widoczne przez szybę? Wycięcie szyb i wstawienie białej warstwy z odpowiednim kryciem nie zdaje egzaminu. Nie jest to do końca realistyczne.

Kiedyś dostałem zdjęcia już obrobione ze studia w .png... tam było to idealnie zrobione.

Proszę o rady... dodam, że zdjęcie jest robione ukosem - widać nawet tło po przejściu przez dwie szyby.

panczak

Re: [PS] Tło za szybą

Post15 mar 2012, o 23:51

Ciężko powiedzieć nie widząc zdjęcia samochodu...

Najszybszy i banalny sposób, który szczerze mówiąc nie przynosi rewelacyjnych efektów to:
(działa raczej jedynie na zdjęciach z samym autkiem kupionych na portalach z bankami zdjęć)

- Bierzesz gumkę, a dokładniej: Magic Eraser Tool
- Wybierasz odpowiedni poziom tolerancji, aby ładnie wycięło szybkę, przy czym zmniejszasz poziom krycia gumki (opacity%)

I to by było na tyle, wszystko zajmuje 5 sekund. Jeśli nie pokarzesz zdjęcia nic lepszego nie wymyślę.
Awatar użytkownika

przemotco

Re: [PS] Tło za szybą

Post23 mar 2012, o 00:49

spróbuj wyciąć szybę, i nałożyć tą warstwę maskę i zamalować ją kolorem szarym o takich ustawieniach w probniku kolorów w sekcji RGB 130, 130, 130, jest to tak zwana neutralna szarość, (kiedyś tak robiłem też z szyba od samochodu która stała na jakieś foli pewnej firmy, musiałem za tą szybą wstawic inną folię -i nawet dobrze wyszło), ale żeby efekt był jak najlepszy musisz ustawiać różne odcienie koloru szarego zależnie od zdjęcia,
Pozdrawiam

Wróć do Grafika i Fotografia