Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Tryb 3D, ale nie z TEKSTU ale z GRAFIKI

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D

UserForum

Tryb 3D, ale nie z TEKSTU ale z GRAFIKI

Post16 lis 2014, o 16:59

Cześć.
Chciałbym się Was zapytać czy w After Effects jest możliwe stworzenie wersji 3D z zaimportowanej grafiki. Czyli po prostu dorobienie tej grafice elementu głebi w tył. Przeszedłem w tryb 3D, oraz aktyuwowałem tryb 3D o nazwie "Ray-Traced", ale nie pokazała mi się opcja "do tworzenia głebi", taka jaka pojawia się normalnie w przypadku edytowania TEKSTU.
Ja tekstu nie chcę tym razem jednak przekształcać w 3D, ale zwykłą grafikę. Oczywiście zależy mi na jej "wypukłości" tylko idącej od niej w tył.

Czy jest sposób aby zaimportować sobie grafikę a później przekształcić ją w 3D.

Na obrazku niżej widzimy opcję która tworzy mi głebię 3D - ale tej opcji nie mam gdy aktywuję tryb 3D do pliku graficznego.

Obrazek
Awatar użytkownika

Morgtus

Re: Tryb 3D, ale nie z TEKSTU ale z GRAFIKI

Post20 sty 2015, o 22:41

Hmm z tego co wiem, i wydaje mi się, że dobrze wiem, to zarówno w AE, nawet z pluginem ELement 3D, czy też w programach 3d (cinema itd) to ekstrudowanie obiektów odbywa się na obiektach złożonych z krzywych. Jednak ekstrudowanie ma swoje ograniczenia i przy bardzo skomplikowanych kształtach potrafią wychodzić kwiatki, wtedy możemy podratować się w AE metodą powielania warstw i rozpychania ich w małych odstępach w osi z, jak to zrobić szybko i sprawnie masz wyjaśnione w tym tutorialu http://www.videocopilot.net/tron_project gdzie w sumie można użyć każdej warstwy, ważne aby tło miała przezroczyste. Aby efekt był w miarę wiarygodny potrzeba trochę duplikatów danej warstwy, aby łatwo nad tym zapanować przyda się sposób z podanego tutoriala

Pozdrawiam
Strona portfolio http://www.morgtus.pl - montaż i edycja wideo, postprodukcja, grafika komputerowa.
Obrazek

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D