Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Ukryte nagłówki

Optymalizacja, Pozycjonowanie, AdWords, AdSense, marketing WWW

dzondzo

Ukryte nagłówki

Post7 mar 2016, o 09:02

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć jak google odnosi się do praktyki ukrywania nagłówków. Zastosowałem taki zabieg w dwóch przypadkach na stronie.

1. Mam logo będące tłem nagłówka sam text nagłówka jest jednak przesunięty poza obszar strony.
2. Mam nagłówek w jednej z sekcji tak aby była ona dobrze widoczna w outlinie strony, jednak nie chcę aby był on wyświetlany w tej sekcji.

Ewentualnie jakie mam alternatywne rozwiązania jeśli te są niewskazane. Dzięki za pomoc
dzondzo

drozdobyx

Re: Ukryte nagłówki

Post23 mar 2016, o 12:40

Tekst nagłówka jest najważniejszy, jeśli chodzi o pierwszy przypadek to nie powinien być przesunięty poza obszar strony

Wujaszek

Re: Ukryte nagłówki

Post5 kwie 2016, o 20:00

Google nie lubi jeśli ukrywa się treść przed użytkownikiem, zwłaszcza jeśli jest to tak ważny element na stroni jak nagłówek H1.

Żeby spać spokojnie, rekomenduje przypisać znaczniki h1 do jakiegoś tekstu (na pewno da się coś sensownego wykombinować).

Wróć do Promocja i Pozycjonowanie