Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

[Blender 3D] poradniki,tutoriale i etc - a moze kurs eduweb.

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D

bulimaster

[Blender 3D] poradniki,tutoriale i etc - a moze kurs eduweb.

Post15 maja 2010, o 10:40

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy znacie jakieś dobre stronki, macie tutki, poradniki itp. do programu Blender. Trochę sobie znalazłem ale jak wiadomo co klika głów to nie jedna ;)

Jak oceniacie możliwości tego programu w porównaniu do komercyjnego softu - w szczególności do 3DMax?

I pytanie do eduweb a w szczególności chyba do Pana Grzegorza:

Jaka jest szansa aby pojawił się kurs do Blender'a ? W końcu to chyba nie aż tak zły program i wielu z nas jego sprawna obsługa pomogłaby i i była wystarczająca do stworzenia grafiki 3D na potrzeby flasha i czy statycznej grafiki na strony www. W końcu program jest za darmo ( i po polsku :D )a jak wiadomo 3DMax przykładowo to koszt kilkunastu tysięcy złoty. Myślę że ewentualnym i głównym problemem mógłby być fakt znalezienia odpowiedniego specjalisty od tego programu. Wyczytałem w paru miejscach w sieci że jest to program dość trudny w nauce - choć nie wiem ile jest w tym prawdy bo wcześniej nie miałem styczności ani z tym ani z innymi tego typu programami - ale myślę że tym bardziej kurs eduweb byłby w tym przypadku bardzo pomocny.

Wszak nie musimy chyba się ograniczać do kursów komercyjnych programów ?;)

Wiem że w pakiecie CS5 grafika trójwymiarowo została już w dość rozbudowany sposób zaimplementowana jak na warunki Photoshopa czy Flasha no ale to chyba nie do końca to co program dedykowany tego typu efektom.

Pozdrawiam i czekam na info :mrgreen:

Jar-San

Re: [Blender 3D] poradniki,tutoriale i etc - a moze kurs eduweb.

Post15 maja 2010, o 21:31

Nie jestem fachowcem, ale właśnie uczęszczam na zajęcia, gdzie wykładowca (pozytywnie nawiedzony) omawia po kolei różne programy graficzne. Po tym co robi, to widać, że jest fachowcem z górnej półki.
Wcześniej demonstrował możliwości 3dmax-a, a teraz Blendera.
Wg niego Blender odstaje od komercyjnego 3dmax-a, ale można na nim wiele ciekawych rzeczy stworzyć (i jak sam zauważyłeś za darmo).
Helion wydał książkę do Blendera (w promocji ok. 55 zł).
Spróbuj sam z książką, a reszta tak jak zacząłeś, czyli tutki.
Mój wykładowca sam się przyznał, że też sprawdza tutki, bo nauki nigdy za wiele, a przy okazji można znaleźć ciekawe pomysły. 8-)

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D