Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Wydruk za ciemny

Illustrator, InDesign, przygotowanie do druku

tomas3man

Wydruk za ciemny

Post28 maja 2018, o 10:22

Przygotowalem do druku plakat. Po odebraniu z drukarni byl za ciemny.

Dlaczego?

Nie jest to problem z jasnoscia monitora, gdyz wczesniejsze projekty w innych drukarniach wychodzily poprawnie.
Projekt wygladal dobrze u klienta i na moich innych komputerach.
W exporcie do PDF z inDesign zaznaczylem Convert to Destination (Preserve) i Destination FOGRA39

Wykonalem eksport dla proby w roznych profilach: Coated FOGRA39, Uncoated FOGRA29 oraz Euroscale Coated v2 i zauwazylem ze na ekranie komputer kolory sie nieznacznie roznia, i faktycznie dla Coated FOGRA39 sa najciemniejsze.

Doszedlem do wniosku, ze rodzaj papieru na jakim sie drukuje musi byc dobrany do profilu. I tak odpowiednio papier kredowy 115g matowy, powinien miec Coated a papier Offset 90g niepowlekany powinien miec Uncoated.

Ale w dalszym ciagu nie wiem czy mam stosowac FOGRA39, czy FOGRA27 czy Euroscele czy Generic CMYK. Mam tez rozne wersje Coated, np. 27 i 39.

Zadzwonilem do drukarni, i powiedziano mi ze nie odpowiadaja za pliki przygotowane, a ich wszystkie wydruki sa robione w FOGRA27 i najlepiej gdybym zrezygnowal z profilu kolorystycznego. To jeszcze bardziej mnie zmylilo. Bo w takim razie powinienem uzywac tylko Generic CMYK profile do wszystkiego?

Czy mozesz mi wyjasnic jak to jest?

tomas3man

Re: Wydruk za ciemny

Post4 cze 2018, o 07:39

Ktos moze cos wie w tej sprawie?

tomas3man

Re: Wydruk za ciemny

Post7 cze 2018, o 09:00

Czy to forum wogole zyje? Juz prawie 100 osob objerzalo tego posta i brak odpowiedzi?

Wróć do DTP i Projekty do druku