Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

woocommerce nie wysyła mail z potwierdzeniami

Joomla!, Drupal, WordPress i inne...

sylrom

woocommerce nie wysyła mail z potwierdzeniami

Post1 maja 2015, o 02:15

Witam.

Postawiłem sklep na woocommerce i system nie wysyła maili z potwierdzeniem zamówienia do klienta ani żadnych innych. Kiedy testowałem system na swoim serwerze wszystko działało a po przeniesieniu sklepu na konto klienta (serwer home.pl) maile nie zostają wysyłane. Zamówienie pojawia się w kokpicie ale maile nie wychodzą. Sprawdzałem czy nie wpadają do spamu ale skrzynka jest pusta.

Pozdrawiam - Sylwek
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Re: woocommerce nie wysyła mail z potwierdzeniami

Post1 maja 2015, o 23:37

home.pl to niestety jeden z najgorszych hostingów, choć marketing twierdzi inaczej. W Twoim przypadku nie działa PHPowa funkcja mail(). Aby wszystko śmigało, skonfiguruj SMTP za pomocą tego dodatku: https://wordpress.org/plugins/wp-mail-smtp/

Pozdrawiam
Obrazek

sylrom

Post4 maja 2015, o 13:43

to zastępuje funkcję mail() we wszystkich wysyłanych mailach. Mam zainstalowany dodatek NexForms i po zainstalowaniu dodatku o którym piszesz nic się nie zmienia? Sprawdzę to jeszcze na innej stronie może tam zadziała?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Post4 maja 2015, o 14:20

Hmm,

ja kilka razy z niego korzystałem i po odpowiedniej konfiguracji wszystko dobrze działało. Trudno powiedzieć, potestuj ;)
Obrazek

sylrom

Post4 maja 2015, o 20:17

Mail testowy idzie a mail z zamówieniem nie :)
Ok szukam dalej.

etoka

Post4 lut 2016, o 14:29

Udało się Wam rozwiązać problem? Ja dziś mam podobny. Na serwerze testowym wtyczka Contact-Form-7 i WooCommerce działały poprawnie, jednak obie przestały wysyłać maile, gdy przeniosłem stronę na host klienta. W obu przypadkach powiadomienia powinny przychodzić na skrzynkę na Gmailu. Dzięki wtyczce WP-Mail-SMTP udało mi się ustawić wysyłanie wiadomości z formularza kontaktowego, ale musiałem w tym celu założyć nowego maila na hoście, który przekierowuje maile na skrzynkę gmailową. Za to w przypadku WooCommerce nie są wysyłane maile do użytkownika składającego zamówienie, ani też na adres gmailowy (nawet gdy ustawię skrzynkę na hoście z przekierowaniem na Gmaila).

Zastanawiam się, czy jest jakaś wtyczka, która zmienia parametry wysyłki w Woocommerce, czy raczej powinienem szukać rozwiązania w plikach wtyczki. Potrzebuję pomocy, bo siedzę już nad tym drugi dzień, a powoli zaczynają mi się kończyć pomysły.

greg2804

Post11 lut 2016, o 22:58

Ja dzisiaj walczyłem z tym tematem i okazało się że musicie założyć maila na serwerze z nawą waszej domeny np. jeżeli macie domenę test.pl to musicie mieć maila jan.kowalski@test.pl a nie jan.kowalski@gmail.com bo nie będzie działać. woocommerce zablokowało wysyłanie maili z byle jakich skrzynek ze względów chyba bezpieczeństwa.

etoka

Post12 lut 2016, o 09:48

Klient ma maila na Gmailu, na którego ma podpiętą skrzynkę o nazwie domeny i nie wchodziło w grę przeniesienie go na host, na którym stoi strona. Ale znalazłem już rozwiązanie. Trzeba ustawić wysyłanie wiadomości na jakąkolwiek skrzynkę na serwerze, a na niej zrobić przekierowanie na tę na Gmailu. Tak zrobiłem i działa. Jedynym minusem jest to, że wiadomości przychodzą z maila na innej domenie, ale gdy wybierze się odpowiedź, trafia ona tam, gdzie trzeba.

greg2804

Post12 lut 2016, o 15:19

Nie koniecznie trzeba przekierowywać pocztę wystarczy w ustawieniach woocommerce w zakładce "ustawienia ogólne" wpisać maila z domeną a w zakładce "nowe zamówienie" wpisać maila od klienta z gmaila i też będzie działało. Ale nie zmienia to faktu że mail przychodzi z maila z domeny.

etoka

Post12 lut 2016, o 15:51

Teoretycznie tak, tyle że to nie działa w przypadku, gdy host ma ustawione, że nie przekazuje wiadomości z formularzy na zewnętrzne skrzynki mailowe. Po rozmowie z obsługą hosta doszedłem do wniosku, że w tym przypadku przekierowanie jest najlepszym rozwiązaniem.
Następna

Wróć do Systemy CMS