Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Workflow - propozycja kursów

Sugestie dotyczące serwisu, nowe kursy i usługi
Awatar użytkownika

SebastianZarnowski

Workflow - propozycja kursów

Post6 gru 2015, o 11:12

Cześć,
mam pomysł na serię kursów dotyczących wydajnego procesu pracy.

Workflow to seria kursów dla poszczególnych ścieżek specjalizacji dzięki której każdy dowie się jak zaplanować projekt i go przeprowadzić.

Specjalizacje dla których taki kurs byłby najbardziej potrzebny:
- webdesign lub Best of Webdesign (tutaj zarówno dla projektantów jak i dla developerów)
- dtp
- Wideo
- mobile

Taki kurs byłby idealny zarówno dla osób początkujących jak i dla tych, którzy chcą awansować na stanowiska managerów, leadów, group headów.

Co mogłoby być w takim kursie?
Oto kilka moich propozycji:
- od czego rozpocząć projekt
- zwinne zarządzanie projektami a projekty kaskadowe
- spisywanie specyfikacji
- przygotowanie materiałów (licencje, wersje)
- kontakt z Klientem
- przechowywanie różnych wersji plików
- testowanie
- przesyłanie plików Klientowi
- wdrażanie poprawek
- oddanie plików
- optymalizacja
- archiwizacja materiałów

Co o tym myślicie?

roomack

Re: Workflow - propozycja kursów

Post29 sty 2016, o 02:14

Ja myślę że to świetny pomysł. Sam pracuję nad własnym projektem, który jak na razie przerasta moje umiejętności i robię go równolegle z kursami, a jako taki porządek i systematykę pracy utrzymuję w pliku excela, gdzie spisuję co mam do zrobienia i który plik za daną część projektu odpowiada i gdzie on jest. Totalny bajzel mi się zaczyna z tego robić odkąd zacząłem prace nad PHP do projektu, bo po prostu nie mam żadnego przygotowania do zarządzania projektem tego typu, mam już 3 wersje projektu: testową (na której testuję nowe rozwiązania), tą na której pracuję czyli piszę to co wiem jak ma wyglądać i wiem jak to zrobić, oraz backup, do którego zrzucam to co mi się uda napisać w ostatecznym kształcie - żeby tego nie stracić przez eksperymenty. Taki system mi się wytworzył, bo robiąc kursy html i CSS > HTML5 i CSS3 > RWD już 3 razy przepisałem całą skorupę i pewnie ze 3 razy przepiszę PHP zanim stworzę ten projekt, a potem jeszcze trzeba będzie zarządzać wersją produkcyjną i backupami. Jeśli zrobi Pan taki kurs, to ja z pewnością go kupię.

imielski

Re: Workflow - propozycja kursów

Post3 wrz 2017, o 14:19

Świetny pomysł

Wróć do Rozwój eduweb.pl