Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Wydajny program do montazu i efektów

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D

persu

Wydajny program do montazu i efektów

Post3 lut 2013, o 17:51

Czy programy takiego typu potrzebują dobrej karty graficznej ? Mam procesor i7 3770 oraz 16GB a karta zintegrowana z prockiem intel hd 4000. Sony Vegas strasznie tnie na podgladzie . Jak w tym przypadku Adobe After effects bedzie dzialac? CZY AE obsluguje mp4 pliki nagrywane aparatami ?
Awatar użytkownika

Morgtus

Re: Wydajny program do montazu i efektów

Post4 lut 2013, o 21:16

Ogólnie tego typu programy są dość wymagające sprzętowo, szczególnie After Effect, np. u mnie komfort pracy CS6 był zbyt mały, przy prostych czynnościach bardzo wolno chodziło, więc pozostałem na CS5.

Myślę, że w tej sytuacji najlepiej ściągnąć triala Aftera i sprawdzić jak działa, choć może być problem, skoro tnie się Sony Vegas, który jest mniej wymagającym programem w stosunku do Aftera.

Proponuję również aktualizację sterowników wszelakich. A jeśli chodzi o obsługę mp4 w AE, to nie powinno być problemu, choć też może być tak, że kompresja takiego pliku może być jakaś nietypowa, wtedy bez odpowiednich kodeków faktycznie może być problem.

A jeszcze pytanie, czy normalnie poza programem pliki odtwarzają się bez problemu, czy chodzą płynnie?

Jeszcze możesz spróbować konwertować plik do jakiegoś innego formatu i jakiejś standardowej kompresji (tutaj polecam Total Video Converter), i wtedy sprawdź jak działa program.

Pozdro
Strona portfolio http://www.morgtus.pl - montaż i edycja wideo, postprodukcja, grafika komputerowa.
Obrazek

persu

Re: Wydajny program do montazu i efektów

Post8 lut 2013, o 15:47

pliki poza odtwarzaniem chodzą bardzo płynnie bo karta graficzna zintegrowana z prockiem jest HD i duże pliki bluray itp chodzą świetnie :)

p.s Pinacle akurat mi nie tnie , będe musial jeszcze ogarnąć Adobe premiere. Coś czuję, że przy montażu musi być dobra grafika. Bo procesor mój w ogole nie jest zużywany w tych programach i ramu mało też zużywa a mimo to tnie.... więc wina pewnie po stronie GPU. Spróbuję jeszcze zwiększyć pamięc dla karty graficznej .

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D