Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

XAMPP + menu w html

Dreamweaver, XHTML, CSS, JavaScript, jQuery

krzykwiat

XAMPP + menu w html

Post15 sty 2017, o 20:32

Witam

Mam taki oto problem a może jest to ograniczenie lokalnego serwera.

mam do zrobienia stronę www na serwerze, który nie ma możliwości postawienia wordpress'a czy innego CMS. Wpadłem na pomysł by menu główne strony zrobić na wzór znany z wordpresa. Zależy mi na linku np. http://www.strona.pl/oferta/

Kod: Zaznacz cały
<nav>
   <ul>
      <li><a href="index.html">Index</a></li>
      <li><a href="/oferta/">Oferta</a></li>
      <li><a href="/portfolio/">Portfolio</a></li>
      <li><a href="/o-nas/">O nas</a></li>
      <li><a href="/kontakt/">Kontakt</a></li>
   </ul>
</nav>

i co zauważyłem. Jak wrzucę na normalny serwer swoje pliki to wszytko śmiga, natomiast jak działam na lokalnym (xampp) to menu wywala błąd że nie znaleziono pliku. Czy można to poprawić na lokalnym serwerze? pisanie kodu i (z tym nie mam problemu) automatyczne wysyłanie pliku na serwer za bardzo nie przyśpiesza pracy. Oczywiście dodam tylko że w każdym folderze z menu jest plik index.html.

CZy da się jakoś zmodyfikować xampa?
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Re: XAMPP + menu w html

Post2 lut 2017, o 00:44

Usuń slash na początku ścieżek w ten sposób:
<nav>
   <ul>
      <li><a href="index.html">Index</a></li>
      <li><a href="oferta/">Oferta</a></li>
      <li><a href="portfolio/">Portfolio</a></li>
      <li><a href="o-nas/">O nas</a></li>
      <li><a href="kontakt/">Kontakt</a></li>
   </ul>
</nav>
Obrazek

krzykwiat

Post15 lut 2017, o 13:57

Dzięki, tez to testowałem. Niestety za każdym razem (co podkreślam) na serwerze lokalnym - MAMP PRO (z XAMPP już nie korzystam) - po kliknięciu w link otwiera folder. Jak wywalę za zewnętrzny serwer to jest ok. Dziwi mnie to trochę.
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Post17 lut 2017, o 13:06

Nawet jeśli w tym folderze jest plik index.html? Bo jeśli wyświetla się zawartość tego folderu z plikiem index.html na liście, to wystarczy odpowiednia konfiguracja. W głównym katalogu strony utwórz plik .htaccess (plik bez nazwy, z rozszerzeniem htaccess, stąd kropka na początku) a w jego treści umieść:
DirectoryIndex index.html
Obrazek

krzykwiat

Post16 kwie 2017, o 17:33

Długo nie zaglądałem, więc piszę dopiero dziś. Wpis w htaccess rozwiązał sprawę. Zrobiłem koledze stronę na hostingu na którym można postawić tylko stronę statyczną. Strona z linkami podstron a'la wordpress działa idealnie.

Wróć do Projektowanie w XHTML i CSS