Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Zapis do Animacji w AE CS6

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D
Awatar użytkownika

Arkadiusz

Zapis do Animacji w AE CS6

Post3 lis 2012, o 13:50

Witam, zapewne to banalny problem, ale jakoś nie mogę znaleźć wyjścia.
Zapisany projekt w Premiere Pro zaimportowałem do AE CS6 tylko po to, aby pozbyć się tła tzn aby było przeźroczyste. Chciałbym to zapisać do jednego pliku, który po wrzuceniu np jako obraz w podpisie na forum będzie się poruszał według mojego założenia w animacji.

Przechodzę do Add to Render Queue W oknie, w którym ustawia się format nie bardzo wiem co wybrać, wiem że w Channels: ma być RGB+Alpha Próbowałem jako format ustawić PNG Sequence, ale po wyrenderowaniu, we wskazanym folderze pojawiło się mnoga obrazków z każdej klatki animacji.

Z góry Dziękuję za zainteresowanie moim problemem:)

Tworząc od nowa animację w flash professional, uzyskałem pożądany plik z animacją, ale nie wiem jak pozbyć się tła, aby było przeźroczyste... eh
Ostatnio zmieniony 5 lis 2012, o 01:21 przez Arkadiusz, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika

apomaster

Re: Zapis do Animacji w AE CS6

Post12 lis 2012, o 21:53

Czy chodzi Ci o usunięcie tła z materiału wideo ? Jeżeli tak to najlepiej jest użyć Roto Brush Tool ale o ile dobrze pamiętam to najlepiej jak tło jest koloru zielonego lub niebieskiego. Problem głównie polega na tym że jak wycinasz tło z kształtu to jeżeli masz jakieś kolory typu czerwony, żółty lub coś innego co możesz znaleźć np na skórze lub w materiale wideo to AE wariuje.

Pozdrawiam
-------------- Rób co kochasz i nie pracuj całe życie ------------
Awatar użytkownika

Arkadiusz

Post13 lis 2012, o 21:20

Nie, nie chodzi o usunięcie czegoś niepożądanego z np klipu filmowego, a o usunięcie tła sceny w animacji tworzonej w premierce :) Jest to prosta animacja typu literki spadające i się odbijające od wyznaczonego podłoża. W AE mam możliwość usunięcia tła ze sceny, ale nie wiem jak zapisać to do pliku animowanego, Do flash professional zaimportowałem pliki, które uzyskałem po zapisaniu w AE, W prawdzie uzyskałem plik z animacją, ale nadal nie pozbyłem się tła ze sceny lub jak kto woli stołu montażowego. To jest moja zmora :twisted:

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika

maltaannon

Team eduweb

Team eduweb

Post8 lut 2013, o 21:33

PNG Sequence to właśnie mnogość obrazków. Możesz wyrenderować np. do QuickTime używając kodeka PNG. Otrzymasz plik MOV z przezroczystością, o ile nadal Channels będzie ustawione na RGB+Alpha.

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D