[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4770: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3884)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4772: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3884)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3884)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4774: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3884)
 Forum eduweb.pl • Wyświetl temat - Zliczanie alpha
Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Zliczanie alpha

Obsługa programu, animacja, AS2, AS3

przemekkzz

Zliczanie alpha

Post16 kwie 2012, o 17:32

Witam serdecznie!

Mam pewien problem.

Mam np. 10 jednakowo wyglądających klipów i mogę zmieniać na nich (po kliknięciu) alphe - "0" lub "1" .
Chciałem stworzyć coś takiego, że gdy 6 klipów po kliknięciu ma alpha = 0 to wtedy dzieje się jakaś akcja.
Za każdym razem może chodzić o 6 różnych z tej dziesiątki.

Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika

poncki

Re: Zliczanie alpha

Post16 kwie 2012, o 18:04

przemekkzz

Post18 kwie 2012, o 20:36

No i działa :)

Dzięki wielkie za pomoc. Wiedziałem, że gdzieś dzwonią, ale nie wiedziałem, w którym kościele :)

Pozdrawiam

przemekkzz

Post19 kwie 2012, o 19:24

Sprawnie poszło to rodzi się moje kolejne pytanie :)
Jeżeli teraz tych 10 klipów zamknąłbym w jednym kontenerze i takich kontenerów stworzył np 5 to w jaki teraz sposób się do tego zabrać w przypadku gdy np z pierwszego kontenera muszę mieć zaznaczony 1 klip, z drugiego 2 klipy, z trzeciego 3 itd. Oczywiście cały czas mogę zaznaczyć dowolny element w kontenerze, musi się tylko zgadzać liczba zaznaczeń dla poszczególnego kontenera.
Dla każdego kontenera z osobna muszę zrobić licznik ?
Mam nadzieję, że mnie zrozumiano :)
Awatar użytkownika

poncki

Post19 kwie 2012, o 23:51

No raczej tak - dla każdego kontenera osobny licznik a ostatecznie sprawdzasz czy wartości liczników są takie, jak sobie tego życzysz. Ja przynajmniej innej opcji na tę chwilę nie widzę :) Ale to może przez zmęczenie i późną porę :D

przemekkzz

Post23 kwie 2012, o 23:16

Dzięki za pomoc. Temat może być trochę bardziej rozbudowany niż się na pierwszy rzut oka wydaje :)
Pozdrawiam :)

Wróć do Flash i ActionScript