Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

zmiana url w pliku swf

Obsługa programu, animacja, AS2, AS3

Wolfspider

zmiana url w pliku swf

Post2 sie 2013, o 20:51

Witam,

Mam następujący problem: Posiadam plik swf z animacją flash, która po kliknięciu na nią przenosi mnie na stronę x. Chciałbym zmienić docelowe url tak aby kliknięcie przenosiło mnie na stronę y. Niestety nie posiadam pliku fla tak aby bezpośrednio edytować Action Script.
Udało mi się to zrobić w innym pliku swf, który miał warstwę klikalną ale nie prowadził do konkretnej strony tylko do katalogu w którym znajdował się plik. Zrobiłem to dodając w html do <object> następujące parametry:
<param name="FlashVars" value="clickTAG=http://www.google.pl" />
<param name="allowScriptAccess" value="always" />

Niestety ten trik nie działa w przypadku pliku swf, który ma już zaimplementowany konkretny link. Przypuszczam również, że jest on napisany w AS3, a plik w którym udało mi się zmienić url był w AS2.

Ma ktoś jakiś pomysł jak mogę przekazać nowe docelowe url do pliku swf w takim przypadku?

zchrobot

Team eduweb

Team eduweb

Re: zmiana url w pliku swf

Post2 sie 2013, o 21:36

trzeba podejrzeć kod jeśli ten SWF ma zdef zmienna to można do niej przekazać dowolny url może ma ona po prostu inną nazwę np: clickTag zamiast clickTAG, a może zupełnie inną trzeba to sprawdzić, gorzej jeśli ten url jest w pliku zapisany na konkretną wartość, wtedy trzebaby zdekompilować taki plik najpierw i później po zmianie zmiennej znów dokonac kompilacji z pliku FLA do SWF

Wolfspider

Re: zmiana url w pliku swf

Post3 sie 2013, o 08:58

Przetestowałem plik zgodnie ze sposobem podanym tutaj: http://www.adspeed.com/Knowledges/1130/ ... sh_ad.html i wygląda na to że albo faktycznie nazwa jest inna niż clickTag albo jest jakiś błąd w _root.click.

Wróć do Flash i ActionScript