Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Projektowanie hostingu plików

asp.NET, PHP oraz bazy danych
  • Wiadomości
Offline

DanielManaj

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 9 gru 2015, o 14:58

Projektowanie hostingu plików

Post9 gru 2015, o 15:00

Witam, kieruje moje pytanie do osób, które miały już styczność z projektowaniem aplikacji w php hostujących pliki. Jakie są najlepsze rozwiązania w budowaniu takich aplikacji rowniez od strony serwera? chodzi mi o oczywiście tez najwyższej półki jak chociażby chomikuj. Czym się zainteresować od czego zacząć?
Offline

jerzy

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 13 kwie 2016, o 12:30

Re: Projektowanie hostingu plików

Post13 kwie 2016, o 12:49

Temat bardzo obszerny i zbyt mało sprecyzowałeś pytanie aby na nie w pełni odpowiedzieć.

Chomikuj.pl i inne serwisy hostujące pliki obsługują bardzo duży ruch. Wymagają mocnych i SKALOWALNYCH serwerów (własne rozwiązania load balancing lub cloud) do obsługi dużej ilości zapytań http i baz danych (poczytaj o: big data) oraz drugiej części infrastruktury czyli serwerów typowo hostujących pliki. W tym przypadku zdecydowanie warto wybrać serwery z łączem 1gbit lub 10gbit pracujące w dużych macierzach dyskowych.

Sam skrypt i zaplecze techniczne to nie wszystko. Trzeba zastanowić się nad geolokalizacją serwerów (polska odpada bo Pan Antoni będzie mógł wyłączyć Twój biznes jednym telefonem). Trzeba przygotować odpowiednie regulaminy, nakreślić obowiązki i prawa użytkowników. Musisz zapewnić bezpieczeństwo danych czyli brak nieautoryzowanego dostępu do danych ale także możliwość ich odtworzenia w przypadku awarii. Mechanizmy dla twórców dzięki którym będa mogli wykrywać i usuwać wrzutki które naruszają ich prawa autorskie - w przeciwnym wypadku nie wyrobisz z obsługą i wnioskami.

Przypuszczam również, że chcesz na tym zarobić więc musisz zarejestrować firmę w jakimś kraju, poznać jej sposoby rozliczania i zintegrować płatności elektroniczne lub obsługiwać je ręcznie. Potrzebny będzie również: program partnerski, program reklamacyjny, program nadużyć itd. Bardzo duże przedsiewzięcie.
Offline

myk

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 17 paź 2018, o 08:09

Re: Projektowanie hostingu plików

Post17 paź 2018, o 08:17

to długi temat

Wróć do Server side

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron