Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

tworzenie ebooków z książki

Illustrator, InDesign, przygotowanie do druku
  • Wiadomości
Offline

sanzo

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 8 wrz 2016, o 08:46

tworzenie ebooków z książki

Post22 lis 2016, o 13:10

Robię kurs eduweba o e-publikacjach i chciałem na jego postawie przygotować plik pod druk do wersji elektronicznej. Niestety nie jest to łatwe, tym bardziej, że ten kurs w ogóle nie porusza tej kwestii. A szkoda. Dlatego przychodzę ze swoimi problemami tutaj. Mam nadzieję, że pomożecie, bo książka przyszła z drukarni, a chce przygotować w końcu i elektroniczną publikację...

Pytanie do mastahów, którzy na co dzień parają się z ebookami. Robię pierwszego ebooka na podstawie książki i mam kilka pytań:

1) Jak wy zabieracie się za robienie ebooka? Zapisujecie plik (lub pliki jeśli to księga) w nowym miejscu i na nim pracujecie pod kątem publikacji elektronicznych? Czy może tworzycie układ alternatywny i tam szkicujecie resztę? Zostawiacie dokument w rozmiarze książki czy dostosowujecie np. do wielkości ipada i później na nowo stylujecie tekst dziełowy etc.

2) jak dodajecie jpgi, np. ze stroną tytułową przed tekstem właściwym, to jak robicie, by ten img miał ustawione dzielenie? Ustawiam w InDyku "dzielenie strony po obrazie", ale wtedy po stronie ze zdjęciem dodaje mi pustą stronę, a tego nie chcę ;/.

3) jak zrobić, jeżeli przed tekstem dziełowym otwierającym nowy rozdział pojawia się ilustracja z tekstem, wyświetlała się na jednej stronie? Dodać ramkę tekstową i w pustym miejscu akapitowym osadzić zgrupowaną grafikę z tekstem?

4) dodaję okładkę na pierwszą stronę, w eksporcie ustawiam, by ją spłaszczył, a potem w epubie na końcu publikacji dubluje okładkę ;/. To samo jak daję okładkę z oddzielnego pliku.

5) czy da się przenieść wygląd stron pod druk do ebooka w 1:1? Chodzi mi o wygląd strony jak w zdjęciu na dole (nie zwracajcie uwagi na wiszące spójniki, bo to pod ebooka). Wiem, że ebook to html, ale trochę dziwnie mi to przekształca w locie. Kółko zamienia w kwadrat... Rozumiem dlaczego ze ściętej bryły robi kwadrat, ale to kółko?

Ktoś coś pomoże?

Obrazek

Wróć do DTP i Projekty do druku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron