Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Zasada działania RAM

PC, Mac, monitory, tablety, iPody oraz inne zabawki (-:
  • Wiadomości
Offline

and24

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 2 sty 2016, o 10:50

Zasada działania RAM

Post30 wrz 2018, o 12:20

Jaka jest zasada działania RAM? Zwykle w sieci można trafić na suchą definicję, a mnie interesuje zasada działania, funkcjonowanie tego jakże istotnego elementu, podzespołu znajdującego się w każdym przecież komputerze...
Offline

kajme

  • Posty: 57
  • Rejestracja: 10 sty 2014, o 18:29

Re: Zasada działania RAM

Post1 paź 2018, o 08:53

Tak, bo RAM to łącznik pomiędzy procesorem a dyskiem twardym, który jest wprawdzie pojemny, ale zapisywanie i odczytywanie danych z niego jest mega wolnym procesem.
W pamięci RAM, czyli pamięci o swobodnym dostępie, przechowywane są wszystkie bieżące informacje wykonywane przez komputer, przez programy, dane używane przez owe programy. Dzięki temu komputer może działać z dużo większą szybkością niż gdyby miał działać bez RAM-u. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://lenovozone.pl/blog/poznajmy-tec ... amiec-ram/ gdzie tematyka ta została trochę szerzej opisana.

Wróć do Hardware

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron